Nawigacja

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

 

Czwartek 26.04.2018

liczba odwiedzin: 273885
 • W piątek 20.04. 2018 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, wyjątkowe bo dedykowany wszystkim, którzy w naszej gminie (i nie tylko), niosą pomoc potrzebującym, szczególnie niepełnosprawnym.  Koncert „ Z serca za serce”, który odbywa się tutaj cyklicznie co 2 lata. Jego inicjatorami i organizatorami są: Pan Artur Grabczyk oraz Pan Wiesław Moroń. Całe spotkanie poprowadziła Pani Iwona Dzidek. Podczas wydarzenia na scenie można było zobaczyć wspaniałe występy doskonałych artystów. „Z serca za serce” zagrali: Orkiestra Dęta Sułkowickiego Ośrodka Kultury, sułkowicka filia Szkoły Muzycznej z Czasławia, Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Sułkowicach i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Myślenicach. Uroczysty charakter koncertu podkreśliła także obecność rodziców Prezydenta RP, państwa Janiny I Jana Duda. Spotkanie było bardzo udane, przybyli nagradzali występujących gromkimi brawami i szczerymi usmiechami zadowolenia. Po Koncercie na gości czekał poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych ZSZiO w Sułkowicach.

 • W dniach 07-08. 04 2018 w Mszanie Dolnej odbyły się  XXIII Otwarte Szachowe Mistrzostwa Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjum. W zawodach wzięła udział 10-osobowa grupa młodych szachistów SOK Sułkowice. Z ekipy sułkowickiej najbardziej wartościowe rezultaty zanotowali Kacper Gawura i Kamil Kuchta, którzy wypełnili normy na V-te kategorie szachowe. Na zakończeniu wszystkie dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi medalami  i do domów  wracały zadowolone.


  K.M  
 • Wyjątkowo uroczysty charakter miało tegoroczne Wielkanocne Spotkanie Stowarzyszeń gminy Sułkowice.

  W sobotę 24 marca na koncercie w SOK-u dla społeczników ze stowarzyszeń i organizacji zaśpiewali Kinga Stawowy i Andrzej Kosek, burmistrz wręczył przybyłym nowy album "Ziemia sułkowicka w obrazach", a na zakończenie czekał na nich urodzinowy tort Niepodległej.

  Pragnę szczególnie serdecznie podziękować Państwu za podejmowany trud. Za ofiarną pracę, służącą Mieszkańcom naszej gminy, rozwijającą środowiska i budującą wizerunek Małej Ojczyzny – Ziemi Sułkowickiej, a także za starania o zachowanie jej dziedzictwa kulturowego i piękna krajobrazu – głosi zaproszenie, skierowane w tym roku dla wszystkich członków stowarzyszeń i organizacji z Gminy Sułkowice.

 • Już po raz trzeci na sułkowickim rynku, dzięki współpracy Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Dyrektor Ośrodka Kultury, zorganizowano Kiermasz Wielkanocny. Tegoroczna edycja podobnie jak poprzednie cieszyła się dużym zainteresowaniem. W przeciwieństwie jednak do pozostałych, oprócz pogody ducha wystawcom towarzyszyło także słońce, które z biegiem czasu coraz śmielej przebijało się przez chmury. Pośród stoisk, pieczołowicie przygotowanych przez wystawców znalazły się zarówno lokalne jak i przyjezdne, wielkanocne produkty. Każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Były dekoracje świąteczne, piękne tradycyjne palmy, oscypki oraz słodkości.

 • Znamy już wyniki Gminnego Konkursu Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych oraz Konkursu Palm :)

  Dziękujemy wszystkim za udział a zwycięzcom gratulujemy! 🐥WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PISANEK, STROIKÓW I KARTEK WIELKANOCNYCH - Obrazek 1🏵️WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PISANEK, STROIKÓW I KARTEK WIELKANOCNYCH - Obrazek 2

  Protokół z konkursu:

  - PROTOKÓŁ PISANKI/ STROIKI/ KARTKI ŚWIĄTECZNE 2018

  - PROTOKÓŁ KONKURS PALM 2018  

   

 • Polskie bezstresowe podejście, kontra niemiecka dokładność- to krótkie ale trafne stwierdzenie określa świetny spektakl Teatru w Stodole Doroty Ruśkowskiej, który 11 marca wystawiony był na deskach Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Salwy śmiechów i spontaniczne brawa dają pewność, że sztuka bardzo się spodobała.

  Cieszymy się, że mury SOK-u odwiedzane są coraz częściej. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom już teraz zarezerwowaliśmy następne spektakle.

  Do zobaczenia na kolejnej sztuce!

   

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury jak co roku w okresie ferii prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich lat, zajęcia prowadzone były w formie warsztatów i wycieczek, a nie klasycznej półkolonii. Pomysł wydaje się udany, ponieważ w tym okresie nasz ośrodek odwiedziło ok. 300 dzieci. W zajęciach uczestniczyły dzieci z miejscowości naszej gminy, ale także spoza jej granic. Zajęcia odbywały się 4-5 razy w tygodniu.W sumie zrealizowano 6 zajęć warsztatowych (181 osób), 1 wycieczkę (24 osoby), teatrzyk (70 osób) oraz kino (250 osób w tym 80 dzieci).

 • Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Anioł 2018” organizowany jest od 2001 roku  przez  Dom Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy  M.ST. Warszawy. 27 i 28 stycznia 2018 r. odbyło się posiedzenie jury w związku z finałem konkursu.
  Jury w składzie: Zofia Bisiak – historyk sztuki, specjalista w dziedzinie ART BRUT, Elwira Sztetner – artysta malarz, autorka prac z pogranicza rysunku, rzeźby i tkaniny artystycznej, Edyta Bystroń - artysta malarz, ilustrator i rysownik, autor komiksów, Jacek Różański – artysta plastyk z DK Dorożkarnia, Katarzyna Krasowska – plastyk z DK Dorożkarnia, grafik i pedagog, Magdalena Penczonek – DK Dorożkarnia, pedagog i plastyk przyznało nagrody i wyróżnienia. NAGRODY: 2 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 4 - 6 lat, 4 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7 - 11 lat. WYRÓŻNIENIA: 4-6 lat: 4 wyróżnienia, 7-11 lat: 7 wyróżnień, 12-15 lat: 4 wyróżnienia.

  Ponadto jury wybrało 99 prac na wystawę. 

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć