Nawigacja

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

 

Piątek 15.12.2017

liczba odwiedzin: 187954

 

FITNESS przez cały grudzień odbywać się będzie w poniedziałki i środy (zamiast czwartków) o godz. 19:00-20:00.

 

 • Z okazji Mikołajek Sułkowicki Ośrodek Kultury odwiedził specjalny gość- Iluzjonista Adrian Mitoraj. 6 grudnia równo o godz. 17:00, kiedy sala widowiskowa wypełniała się zniecierpliwionymi dziećmi, rozpoczęło się show.

  Magik przygotował dla dzieci widowisko, w którym miały okazję nauczyć się zaklęć, mogły towarzyszyć Iluzjoniście na scenie i pomagać w różnych sztuczkach. Nasze Magiczne Mikołajki opatrzone były w znakomitą oprawę muzyczną co tylko wzmacniało efekt. Mamy nadzieję, że taki prezent wszyscy obecni zapamiętają na długo.

 • W sobotę 02.12.2017 r. po raz pierwszy (na pewno nie ostatni) do Sułkowickiego Ośrodka Kultury zawitało „Objazdowe Kino Visa”. Jest nam ogromnie miło, że zainteresowanie, jak na pierwszy raz, było tak duże. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z sobotniego dnia.

 • 14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

  Organizatorem sułkowickiego Finału jest tradycyjnie Sułkowicki Ośrodek Kultury. SOK serdecznie zaprasza wolontariuszy do zbieranie pieniędzy do puszek oraz pomocy w sztabie.

  Możliwa jest również rejestracja on-line. Aby zgłosić się do naszego Sztabu należy wejść na stronę: https://www.wosp.org.pl/final/sztaby odnaleźć nasz Sztab i wypełnić ankietę.

 • Kabaret MARCINA DAŃCA - najnowszy program z elementami programu jubileuszowego.

  Marcin Daniec to doskonale znany artysta kabaretowy, najpopularniejszy polski satyryk ostatniego dwudziestolecia. Twórca kultowej serii „Marzeń Marcina Dańca” oraz laureat wielu nagród w tym prestiżowej „Złotej Telekamery”. Uwielbiany za wcielenia Marcinka, Górala, Waldemara K, czy Pana Ignacego, a także za wchodzące w kanon polskiego kabaretu monologi „Gołota”, „Syrenka”, czy Pusia”
  W najnowszym programie Marcin Daniec przypomina swoje kultowe monologi oraz w różnych wcieleniach komentuje współczesne wydarzenia społeczne i polityczne.

 • W dniu 19 października 2017r odbyło się posiedzenie komisji Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego ”Jesień grafiką opowiedziana” Grafikalia 2017. Jury w składzie: Marta Tomczyk – dr hab. ASP Łódź, /przewodnicząca jury; Marlena Lenart – mgr sztuki, ASP Łódź; Szymon Adamczewski – mgr sztuki /sekretarz jury/ z 278 prac wykonanych przez 269 autorów pod kierunkiem 46 nauczycieli reprezentujących 36 placówek z całej Polski wybrało prace, które zostały nagrodzone i wyróżnione. Pośród nich w kategorii 5-7 lat znalazła się również praca podopiecznego Koła Plastycznego SOK Tomasza Wiśnicza, która została wyróżniona.

 • W dniu 21 listopada 2017r odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, w składzie: Anna Borsuk- Krasucka-plastyk, organizator konkursu, w-ce dyrektor MDK; Ewa Nyc-plastyk, kierownik działu plastyczno- technicznego MDK; Renata Kryńska-muzyk, plastyk.

  Na III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny WAKACJE wpłynęło 719 prac z 88 placówek z różnych stron Polski. Komisja na wstępie odrzuciła 46 zniszczonych lub niespełniających regulaminu prac. Po wstępnej selekcji do drugiego etapu zakwalifikowała 385 prac, z których biorąc pod uwagę: zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość młodych artystów. Pośród nagrodzonych i wyróżnionych uczestników konkursu znalazły się podopieczne Koła Plastycznego SOK Julia Mądrala oraz Barbara Malina. W Grupie II (8-10 lat) - „Wakacje moich marzeń”- Julka zdobyła nagrodę natomiast Basia wyróżnienie.

 • Za nami kolejna edycja Turnieju Szachowego „Sułkowicka Jesień Szachowa". Tym razem nasza „Jesień” była wyjątkowa bo XX. Ta jubileuszowa edycja na pewno zostanie zapamiętana na długo- wielu uczestników, ogrom sportowych emocji oraz słodkie zwieńczenie intelektualnych potyczek.

  Rozgrywki tradycyjnie odbyły się w drugiej połowie listopada i trwały 2 dni. 18 oraz 19 listopada 2017 roku zamieniły Sułkowicki Ośrodek Kultury w wielkie pole gry. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 60'/partię. Na turniej przybyło ponad stu szachistów, co stawia jubileuszową edycję na drugim pod względem liczebności miejscu. Zawodnicy przybyli na „Sułkowicką Jesień Szachową” byli w różnym wieku oraz stopniu zaawansowania. Najmłodszy gracz miał zaledwie 6 lat, natomiast najstarszy 82. W grze jaką są szachy wiek nie ma tak istotnego znaczenia jak stopień zaawansowania, dlatego zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. W silniejszej grupie „A" wystartowało 36 graczy, natomiast w grupie „B” zagrało aż 65 zawodników.

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury, Kino Objazdowe Outdoor Cinema oraz Visa zapraszają na seanse filmowe w dniu 02.12.2017 r. SOK, ul. 1 Maja 70.

   

  W repertuarze:

  „Barbie. Delfiny z magicznej wyspy”

  GODZINA: 12:30

  Dołącz do Barbie i jej sióstr — Skipper, Stacie oraz Chelsea, i wyrusz z nimi w pełną niesamowitych przygód podróż, na tropikalną wyspę. Ken bierze tam udział w programie stypendialnym z dziedziny biologii morza. Przyjaciele nurkując trafiają na młodego delfina, który wpłynął na ogrodzony teren. Nie jest to jednak zwykły delfin, tylko przepiękny, jaskrawo zielony, delfin szlachetny! Międzyczasie Barbie poznaje na wyspie tajemniczą przyjaciółkę o imieniu Isla, która okazuje się być magiczną syreną! Dziewczyny odkrywają, że delfin jest przetrzymywany przez Marlo, biolożkę, dla której pracuje Ken. Marlo zamierza zbić fortunę, pokazując delfina jako eksponat ze względu na jego niespotykany wygląd. Przyjaciele muszą zjednoczyć siły, aby uwolnić delfina i umożliwić mu ponowne spotkanie z rodziną, zanim Marlo odeśle go gdzie indziej.

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć