Nawigacja

 • Regionalny Konkurs "Zwierciadło"

  Regionalny Konkurs "Zwierciadło"

  Sułkowicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XIV Regionalnym Konkursie Plastycznym "ZWIERCIADŁO" pt. Sułkowice w zwierciadle zmian W 50. rocznicę nadania Praw miejskich Sułkowicom prosimy abyście za pomocą rysunku, zdjęcia lub rzeźby, przedstawili zmiany jakie z waszej perspektywy zaszły w Sułkowicach na przestrzeni ostatnich 50 lat. Na Wasze prace czekamy do 7 czerwca 2019 r. Regulamin konkursu dostępny na www.sok.sulkowice.pl

 • ZT Retro ma już 30 lat!

  ZT Retro ma już 30 lat!

  30 lat minęło jak jeden dzień odkąd nasz ZT Retro rozpoczął swoją działalność. Z tej wyjątkowej okazji Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Zespół Taneczny Retro zorganizowali Galę Tańca, która miała miejsce 11 Maja 2019 r. Podczas gali na scenie pojawiło się ok. 80 tancerzy ze wszystkich grup zespołu!:) Oprócz występów jubilatów za scenie zawitali również: grupy baletu, tańca nowoczesnego dla przedszkolaków oraz grupa tancerzy z Harbutowic:)

  Urodziny to wyjątkowa okazja, dlatego warto ją świętować i cieszyć się z kolejnych, wspólnie przeżytych lat. Tym bardziej cieszy nas fakt, że urodzinowa gala tańca zgromadziła w Sułkowickim Ośrodku Kultury ok. 300 osób. 

  W sobotnie popołudnie, równo o godzinie 16:00, kiedy goście zajęli już swoje miejsca, wszystkie światła skierowane zostały na scenę i rozpoczęła się gala tańca. Na początku Pani Beata Szuba przywitała licznie przybyłych gości. Oprócz rodzin, sympatyków i byłych członków zespołu na gali obecni byli również przedstawiciele władz: wicestarosta powiatu myślenickiego Pan Andrzej Pułka, burmistrz gminy Sułkowice Pan Artur Grabczyk oraz radni gminni i powiatowi. Nie mogło również zabraknąć najważniejszej osoby, bez której wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca, Pani Danuty Kostowal- Suwaj- założycielki zespołu Retro. Pani Danusia opowiedziała jak z jej perspektywy wyglądały początki „Retra” i z pełnią serdeczności życzyła powodzenia swoim następcom. Podczas przedstawienia historii zespołu wspomnieni zostali wszyscy jego dotychczasowi instruktorzy: Anna Cichoń, Aleksandra Judasz, Renata Piech, Marta Muck, Karolina Moskal, Magdalena Ziemba, Natalia Ferlak oraz Agnieszka Skorut. Niestety znaczna część byłych instruktorów nie mogła być z nami tego dnia ponieważ w tym samym czasie brali udział w innym wydarzeniu tanecznym, spektaklu "Kopciuszek" Studia Tańca "R", którego właścicielką jest była instruktorka Karolina Moskal.

  Zanim część pokazowa rozpoczęła się na dobre, został odtworzony krótki film dotyczący zespołu.

  Po filmie dalszą część gali prowadziły obecne instruktorki ZT Retro Pani Agnieszka Miś oraz Grażyna Ziaja. ZT Retro posiada jeszcze jednego instruktora Pana Krystiana Chorążaka, który w dniu gali obecny był za kulisami i dbał o bezpieczeństwo tancerzy. Prowadzące przedstawiały kolejne grupy oraz opowiadały o choreografiach i ciekawostkach jakie towarzyszyły przy ich powstawaniu. Na scenie, w strojach zakupionych przez SOK specjalnie na tę okazję, pojawiali się naprzemiennie tancerze z grup: Retro MINI, Retro JUNIOR, Retro SQUAD, dwie grupy baletowe, grupa tańca nowoczesnego dla Przedszkolaków oraz tancerze z SP w Harbutowicach. Każdy z występów nagradzany był gromkimi brawami i uśmiechamy ze strony widowni.

  Po niemal godzinnym tanecznym show gala dobiegła końca. Na scenę poproszeni zostali tancerze, instruktorzy oraz założycielka zespołu, na których ręce zostały złożone podziękowania, listy gratulacyjne, kwiaty i słodkie upominki.  Ciepłych słów i szczerych życzeń nie było końca. Zwieńczeniem całej gali było wspólne odśpiewanie STO LAT i wystrzelenie konfetti. Po oficjalnej części nadszedł czas na chwilę dla artystów i krótką sesję fotograficzną z instruktorami i rodzicami.

   

  Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich tych, bez których gala tańca nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy instruktorom, tancerzom, rodzicom, w szczególności Pani Jolancie Wojdyle (za sprezentowanie okolicznościowych baloników przystrajających SOK), przedstawicielom władz i instytucji obecnym na gali, prezes GS Samopomoc Chłopska Pani Grażynie Krzyżek za słodycze dla dzieciaków, właścicielce studia SK-ART Pani Katarzynie Przęczek, pracownikom SOK oraz wszystkim, których nie sposób tutaj wymienić.

                                                                                                                                                                             

  B.S

 • Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK

  Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK

  Dnia 3 Maja 2019 r. w godzinach popołudniowych odbył się tradycyjny koncert pieśni patriotycznych. Tym razem wspólne śpiewanie odbyło się pod hasłem Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK.

  Deszczowa pogoda i niska temperatura nie zniechęciły do przybycia do Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Każdy z świętujących otrzymał biało-czerwony kotylion a po odsłuchaniu koncertu również flagę. Tegoroczne obchody uświetniło wielu wykonawców. Wśród występujących na scenie pojawili się: Chór Seniorów z Rudnika, przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Sułkowicach oraz uczestnicy zajęć wokalnych SOK: Teresa Zachariasz, Alicja Grzybek oraz Natalia Kardaś.

  Koncert rozpoczęło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Po wykonaniu hymnu i przywitaniu gości na scenie zaczęli pojawiać się kolejni artyści. Ideą naszego koncertu z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja było wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych oraz jednoczenie się w tak ważnym dla Polski Dniu. Większość utworów odśpiewanych na koncercie zostało wyświetlone na ekranie, więc każdy mógł swobodnie włączyć się w śpiew.

  O utworach, w których głosem wiodącym był Chór Seniorów, we wspaniały sposób opowiadała dyrygent. Pani Halina Repeć oprócz opowiadania ciekawostek dotyczących pieśni, zachęcała wszystkich do włączania się w śpiewanie.

  Po prawie godzinnym koncercie widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami.  

  Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK - Obrazek 1  Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK - Obrazek 2

  Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK - Obrazek 3   Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK - Obrazek 4

  Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK - Obrazek 5

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wydarzenia Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja historyczno-patriotyczna podobała się Państwu tak bardzo jak nam.

  Zapraszamy za rok!

  Więcej zdjęć w galerii: Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK


  B.S

 • Bądź COOLturaly!

  Bądź COOLturaly!

  Nasza akcja bądź COOLturalny, która odbyła się przed południem 2 maja 2019 r., miała na celu uprzątnięcie terenu wokół sułkowickiego zalewu, z którego w ciepłe dni wielu z nas chętnie korzysta. Być może korzystających byłoby więcej, gdyby nie zalegające śmieci oraz potłuczone butelki, które co rusz wyłaniały się pośród traw.

  W ciągu 2 godzin, 10-osobowa ekipa na czele z Burmistrzem Panem Arturem Grabczykiem, zebrała prawie 20 worków nieczystości.  Ogromna liczba śmieci, którą zastaliśmy na miejscu nie zniechęciła nas do ciężkiej pracy. Mamy nadzieję, że kolejne akcje przyciągną większą liczbę osób, bo przecież chodzi o nasze wspólne dobro.

  Bądź COOLturaly! - Obrazek 1    Bądź COOLturaly! - Obrazek 2
  Bądź COOLturaly! - Obrazek 3  Bądź COOLturaly! - Obrazek 4
   

  Sułkowicki Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą akcję. Dziękujemy osobom, które założyły rękawiczki i sprzątały teren wokół zalewu oraz ZGK Sułkowice, który zobowiązał się do wywozu zebranych przez nas śmieci

  Więcej zdjęć w galerii: Bądź COOLturalny- 02.05.2019 r.


  B.S
 • Złota Mała Elegia- XI MiędzyKylturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi

  Złota Mała Elegia- XI MiędzyKylturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi

  XI Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi za nami! Przez dwa dni 27 i 28 kwietnia byliśmy świadkami ludowej zabawy w Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie śpiewano, tańczono i grano, że hej! Jeśli ktokolwiek uważa, że folklor jest nudny, to nie było go na dąbrowskim festiwalu Zagłębie i Sąsiedzi, gdzie przez dwa dni można było zobaczyć przekrój kulturowy z całej Polski. Zespoły taneczne, śpiewacze i kapele ludowe wyszły na dużą scenę PKZ, by rywalizować ze sobą w rodzinnej atmosferze, z której słynie festiwal. Dzieci, młodzież oraz dorośli prezentowali się przed jury, w którego skład wchodzili specjaliści z polskiej sekcji CIOFF (p. Marek Piotrowski, p. Wiesława Hazuka, p. Zofia Marcinek). Ich zadaniem było wyłonienie najoryginalniejszych programów oraz ocena ich wykonania. Jak co roku przyznano nagrody, wyróżnienia i Grand Prix festiwalu. Jedną z najpiękniejszych cech wydarzenia jest to, że zespoły wzajemnie się wspierają, a świętowanie odbywa się pomimo przegranej. Wśród występujących spotkać można było osoby z całej Polski, wśród publiczności z całego województwa, niejednokrotnie były to osoby, które po raz pierwszy odwiedziły pałac oraz Dąbrowę Górniczą. Dla gości, oprócz występów ludowych, odbyły się specjalne wydarzenia towarzyszące – dla młodszych warsztaty plastyczne, a dla starszych wystawa pt.: Wycinanki Łowickie.

  Złota Mała Elegia- XI MiędzyKylturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi - Obrazek 1  Złota Mała Elegia- XI MiędzyKylturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi - Obrazek 2

  Nasz zespół również stanął do rywalizacji w Dąbrowie po raz pierwszy, z programami nie prezentowanymi nigdy wcześniej. „Mała Elegia” występowała w kategorii: zespoły taneczne 7-13 lat, natomiast grupa starsza w kategorii: zespoły taneczne prezentujące formy autentyczne. Konkurencja była ogromna, poziom prezentowany przez uczestników naprawdę wysoki. Tym bardziej cieszy fakt, że nasze dzieciaki wygrały swoją konkurencję! Mała Elegia zbobyła I miejsce! Byli najlepsi! Po ogłoszeniu wyników nikt nie krył wzruszenia i szczerej radości, że ciężka praca wkładana podczas prób została doceniona podczas tak prestiżowego konkursu.

  Złota Mała Elegia- XI MiędzyKylturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi - Obrazek 3

  Grupie starszej nie udało się tym razem przywieźć nagrody, ale nie zniechęca to do dalszej pracy. Już niebawem czekają nas kolejne konkursy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, bez których nie byłoby naszych sukcesów! Wy wiecie, że właśnie do Was skierowane są te słowa <3 DZIĘKUJEMY!

  Wyniki Festiwalu dostępne na: Wyniki XI MFF Zagłębie i Sąsiedzi 2019

   

  Fot. PKZ/Marek Wesołowski, ZPiT "Elegia"

  Więcej zdjęć w galerii: GALERIA XI MFF "Zagłębie i Sąsiedzi"


  B.S

 • 30 lat ZT Retro

  30 lat ZT Retro

  30 lat minęło jak jeden dzień odkąd nasz ZT Retro rozpoczął swoją działalność.
  Z tej wyjątkowej okazji Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Zespół Taneczny Retro serdecznie zapraszają na swoją urodzinową Galę Tańca, która odbędzie się 11 maja 2019r., o godz. 16:00
  Podczas gali na scenie pojawi się ok. 80 tancerzy ze wszystkich grup zespołu!:)
  Oprócz występów jubilatów zobaczymy również grupę baletu, tańca nowoczesnego dla przedszkolaków

  oraz grupę tancerzy z Harbutowic:)

  Wstęp wolny!
  Serdecznie zapraszamy!

   

  30 lat ZT Retro - Obrazek 1

 • IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm

  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm

  Już po raz czwarty na sułkowickim rynku, dzięki współpracy Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Dyrektor Ośrodka Kultury, zorganizowano Kiermasz Wielkanocny. Tegoroczna edycja podobnie jak poprzednie cieszyła się dużym zainteresowaniem i piękną, słoneczną pogodą. Pośród stoisk, pieczołowicie przygotowanych przez wystawców znalazły się zarówno lokalne jak i przyjezdne, wielkanocne produkty. Każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Były dekoracje świąteczne, piękne tradycyjne palmy, oscypki oraz słodkości.

   

  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 1  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 2

  Na naszym kiermaszu można było spotkać  reprezentantów:

  -Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach (domowe ciasta, słodkości)

  - Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach (własnoręcznie wykonane dekoracje)

  - Stowarzyszenia „Kalina” z Rudnika (ludowe rękodzieło, palmy, stroiki świąteczne, serwety, dekoracje)

  - „Pasieki Szwagrów” z Harbutowic (miody)

  Z Nowego Targu na sułkowicki kiermasz zawitała również Pani Maria Głodek z przepysznymi serami i oscypkami. W tym roku Pani Maria przywiozła ze sobą grilla dzięki czemu można było delektować się ciepłymi, rozpływającymi się w ustach serkami z dodatkiem żurawiny.

  Swoje stoisko przygotował także Ośrodek Kultury, prezentując na nim prace nagrodzone w wielkanocnym Konkursie Pisanek, Stroików i Kartek Świątecznych.

  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 3 

  Podczas trwania kiermaszu otwarta była również Izba Tradycji, w której znajduje się wystawa 135- lat OSP w Sułkowicach.
  Po Mszy św. o 11:30, na której zwyczajowo ksiądz święci palmy, odbył się coroczny konkurs. Trzyosobowe Jury (Przewodniczący- Burmistrz Sułkowic Pan Artur Grabczyk, Członkowie- Ks. Proboszcz Edward Antolak oraz Instruktor SOK Pani Beata Szuba) oceniło przyniesione na rynek palmy.

  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 4  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 5

   Oto wyniki obrad:

  Palmy małe do 1 m

  I miejsce- Maria Kurek

  II miejsce- Jakub Kois Wrona

  III miejsce- Alicja Grzybek

                      Pola Ciaputa

  Palmy średnie do 2,5 m

  I miejsce- Anna Chomenko

  II miejsce- Adrianna Twardosz

  III miejsce- Maria Hyrlicka

   Palmy duże – powyżej 2,5 m

  I miejsce- Sławomir Sala

   

  Protokół z Konkursu Palm: PROTOKÓŁ KONKURS PALM 2019

  Każdy z laureatów miejsc I-III w danej kategorii otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Sułkowicki Ośrodek Kultury.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  Kierujemy również serdeczne podziękowania dla wystawców na Kiermaszu oraz wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia.

  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 6

  Więcej zdjęć w galerii: IV KIERMASZ WIELKANOCNY I KONKURS PALM 2019

  Fotografie: SOK


  B.S

 • Bądź COOLturaly!

  Bądź COOLturaly!

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Bądź COOLturalny”👍🏼😎

  Akcja ma na celu dbanie o naszą Małą Ojczyznę i posprzątanie zalegających śmieci, z miejsc z których korzystamy. 🚯♻️

  Naszym pierwszym celem jest teren otaczający sułkowicki zalew. 🏖🏞

  Spotkajmy się📆 2 maja, w godz. 🕰 9:30-11:30 w amfiteatrze przy sułkowickim zalewie i wspólnie zróbmy porządek!

  Jeśli sami nie zadbamy o nasze wspólne dobro to czy ktoś zrobi to za nas?

  Zapewniamy rękawiczki oraz worki na śmieci, dobry humor i chęć pomocy musicie zabrać z domu sami😊

  Chcesz być COOLturalnyDołącz do nas❗️

  Bądź COOLturaly! - Obrazek 1

 • BO WARTO POMAGAĆ - GRAMY DLA PATRYCJI GÓRALIK

  BO WARTO POMAGAĆ - GRAMY DLA PATRYCJI GÓRALIK

  BO WARTO POMAGAĆ - GRAMY DLA PATRYCJI GÓRALIK

  Już w ten piątek tj. 26 kwietnia o godz. 18:00, w naszym Ośrodku odbędzie się wspaniały, charytatywny spektakl pt. TAK KOCHANIE.

  Całość dochodów ze sprzedaży biletów, które w cenie 20 zł dostępne będą przed spektaklem, zostanie przekazane na leczenie Patrycji Góralik ze Sułkowic.

  Po spektaklu odbędzie się także licytacja fantów przeznaczonych specjalnie na ten cel.☺️👍

  Z całego serca zapraszamy!

 • II Otwarte Grand Prix Powiatu Myślenickiego

  II Otwarte Grand Prix Powiatu Myślenickiego

  W rozegranym w sobotę 6 kwietnia w Sulkowicach II Otwartym Grand Prix Powiatu Myślenickiego w szachach wzięło udział siedmiu reprezentantów SOK Sułkowice. Najlepiej spisał się Artur Mądrala, który w silnie obsadzonej grupie B zajął 2-gie miejsce.

  Po zakończeniu imprezy, uczestnicy rozegrali symultanę z mm. Szymonem Gumularzem.


  Kamil Makówka
 • Wyniki Gminnego Konkursu Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych 2019

  Wyniki Gminnego Konkursu Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych 2019

  Znamy już laureatów tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych 2019. 

  Ogromnie cieszy nas tak wielkie zainteresowanie konkursem i dbałość o tradycję tworzenia ozdób świątecznych.

  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

   

  W regulaminowym czasie do oceny złożono aż 161 prac (13  pisanek, 46 stroików oraz 102 kartki).

  Jury oceniło Konkurs w poszczególnych kategoriach jako bardzo udany. Cieszy duża ilość przepięknie wykonanych stroików, kartek i pisanek, ale przede wszystkim zaangażowanie, niejednokrotnie całej rodziny, w podtrzymywanie naszych regionalnych tradycji.

   

  Dyplomy i nagrody za pisanki, stroiki i kartki świąteczne odbierać można od dnia 17.04.2019 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury, od pn. do pt. w godz. 9:00-21:00

   

  Nagrodzone i wyróżnione prace  zostaną wystawione na Kiermaszu Wielkanocnym, który odbędzie się w Niedzielę Palmową (14.04.2019 r.) w godz. 830 – 1300 w Rynku w Sułkowicach.

   

  Zapraszamy!

   

  Zdjęcia prac dostępne w galerii: Konkursy Wielkanocne

   

   

  Wyniki Gminnego Konkursu Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych z dn. 10.04.2019 r.:

   

  PROTOKÓŁ


  B.S

 • Mamy 2 srebrne medale :)

  Mamy 2 srebrne medale :)

  Z dwoma medalami wróciła ekipa młodych szachistów SOK Sułkowice z rozgrywanych 30 marca w Mszanie Dolnej XXXIV Otwartych Mistrzostwach Podhala Szkół  Podstawowych i Gimnazjów.

  W kategorii klas IV- VI drugie miejsce zajął Artur Mądrala, a w kategorii uczniów powyżej klasy szóstej drugi był Julian Dworzycki.
  Zawodnicy wrócili do domów z okazałymi pucharami. Impreza była bardzo sympatyczna. Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, oraz okolicznościowe medale.
   

  Składamy serdeczne gratulacje dla młodych szachistów oraz naszego instruktora Pana Kamila Makówki. Życzymy kolejnych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.


  K.M

 • Apel TPS "Kowadło" do Mieszkańców i Rodaków Ziemi Sułkowickiej

  Apel TPS "Kowadło" do Mieszkańców i Rodaków Ziemi Sułkowickiej

  Towarzystwo Przyjaciół Sułkowic "Kowadło" jest pomysłodawcom wspaniałej akcji, do której może włączyć się każdy z nas.

   

  Apel do Mieszkańców i Rodaków Ziemi Sułkowickiej

   

  Zbierajmy wspomnienia! Ocalmy pamięć o naszych przodkach!

   

  Akcja Towarzystwo Przyjaciół Sułkowic „Kowadło” obejmuje zbieranie: wspomnień, dokumentów i fotografii

  dotyczących mieszkańców naszej Małej Ojczyzny walczących o Polskę i za Polskę od najodleglejszych czasów do końca XX wieku. Opublikujemy je w książce wydanej na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

   

  Każde wspomnienie jest ważne!

   

  Osoby do kontaktu:

   

  Urszula Woźnik–Batko (tel. 608 200 654),

  Aleksandra Korpal (tel. 606 831 669),

  Anna Witalis–Zdrzenicka (tel. 791 074 312).

   

  Materiały zbieramy do końca kwietnia 2019 r.

 • Zapraszamy na IV Kiermasz Wielkanocny!

  Zapraszamy na IV Kiermasz Wielkanocny!

  Burmistrz Gminy Sułkowice oraz Sułkowicki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na IV Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019, w Rynku w Sułkowicach w godz. 8:30-13:00.

  Podczas Kiermaszu odbędzie się wystawa prac nagrodzonych w Konkursie Pisanek, Stroików i Kartek Świątecznych 2019, organizowanego w naszym Ośrodku. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także nasz tradycyjny Konkurs Palm.

  Chętnych wystawców prosimy o kontakt z Sułkowickim Ośrodkiem Kultury do dn. 9 kwietnia 2019r., tel. 12 273 34 59, e-mail: sok@sulkowice.pl

  Zapraszamy na IV Kiermasz Wielkanocny! - Obrazek 1

 • Konkursy Wielkanocne

  Konkursy Wielkanocne

  Sułkowicki Ośrodek Kultury serdecznie zachęca do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Palm, Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych 2019.

   Głównymi celami naszego Konkursu jest podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz popularyzacja sztuki ludowej tak ważne we współczesnym świecie.

  Czekamy na wasze prace(pisanki, stroiki i kartki) w Sułkowickim Ośrodku Kultury do 8 kwietnia 2019  oraz na palmy w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. 2019.

  Regulamin konkursu dostępny na: Regulamin Konkursu Wielkanocnego 2019

  Konkursy Wielkanocne - Obrazek 1

 • Delegacja do Warszawy

  Delegacja do Warszawy

  Uczestniczka naszego Koła Plastycznego🎨 Izabela Bochenek wraz z opiekunem Panią Ewą Garbień zostały zaproszone na otwarcie wystawy prac laureatów XI Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego "ROK POLSKI W TRADYCJI I OBYCZAJACH" oraz wręczenie nagród w Pałacu Młodzieży w Warszawie. Panie chętnie skorzystały z zaproszenia i 13.03.2019 dumne stawiły się w stolicy aby odebrać nagrodę oraz pamiątkowe dyplomy. Przypominamy, że praca Izy znalazła się pośród najlepszej 30-tki nadesłanej na ogólnopolski konkurs do PM w Warszawie.🏆

  Delegacja do Warszawy - Obrazek 1  Delegacja do Warszawy - Obrazek 2

  Delegacja do Warszawy - Obrazek 3

  Prace oceniało jury w składzie:
  Hanna Stefańska –artysta plastyk, pedagog, PRZEWODNICZĄCA
  Ewa Rakoczy- artysta plastyk, pedagog
  Jadwiga Ruzikowska – artysta plastyk, pedagog
  Tadeusz Walter- artysta ceramik, pedagog
  Robert Jankowski- artysta plastyk, instruktor Pałacu Młodzieży, sekretarz Jury

  Jury dokonało przeglądu i selekcji 658 prac z 68 placówek oświatowych i instytucji kultury. Przyznano 30 równorzędnych nagród.
  Oprócz nagrodzonych zakwalifikowano 128 prac na wystawę pokonkursową wśród których były dwie prace podopiecznych Koła Plastycznego SOK – Weroniki Garbień oraz Magdaleny Piątkowskiej.

  Delegacja do Warszawy - Obrazek 4  Delegacja do Warszawy - Obrazek 5

                   Praca Magdaleny Piątkowskiej                                                           Praca Weroniki Garbień

   

  Delegacja do Warszawy - Obrazek 6

                                                                                        Praca Izabeli Bochenek

  Wyjazd do Warszawy był wspaniałym doświadczeniem, ponieważ oprócz nagród i dyplomów można było czerpać wiele inspiracji i obejrzeć jak z tematem plastycznym zmierzyli się nowi młodzi artyści z całej Polski. I oczywiście była to również świetna okazja do zobaczenia stolicy.

  Jeszcze raz gratulujemy sukcesów- Izie nagrody, Weronice i Madzi kwalifikacji do wystawy a naszej wspaniałej Pani Ewie osiągnięć w pracy z dziećmi i młodzieżą.


  B.S

 • Człowieczly los- nasz pomysł na Dzień Kobiet

  Człowieczly los- nasz pomysł na Dzień Kobiet

  W sobotę 9 marca 2019 r., z Okazji Dnia Kobiet, w naszym Ośrodku znana aktorka Teatru Rozrywki- Alona Szostak- zaśpiewała przy akompaniamencie Pani Leny Minkacz, utwory wspaniałej piosenkarki Anny German.

  Co roku na początku marca, w Sułkowickim Ośrodku Kultury, organizowane jest wydarzenie z okazji Święta Kobiet. W tym roku był to bardzo udany i wzruszający recital utworów Anny German pt. Człowieczy los. Zanim znane utwory rozbrzmiały na dobre w sali widowiskowej SOK, Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Artur Grabczyk oraz Pani Beata Szuba złożyli życzenia wszystkim obecnym na sali. Ciepłe słowa popłynęły zarówno w kierunku Pań, które swój dzień miały 8 marca jak i w stronę Panów, którzy świętują 10 marca. Każda z przybyłych Pań otrzymała również słodki upominek z miłym cytatem traktującym o kobietach.

  Człowieczly los- nasz pomysł na Dzień Kobiet - Obrazek 1 Człowieczly los- nasz pomysł na Dzień Kobiet - Obrazek 2

  Trwająca niemal dwie godziny koncert spotkał się z wielkim uznaniem ze strony widowni. Wyśpiewane ze szczerą pasją i uczuciem utwory, pomiędzy którymi Alona Szostak snuła piękną, chwilami bardzo osobistą i wzruszającą, pełną anegdot opowieść o piosenkarce, zostały nagrodzone owacjami na stojąco. Oczywiście, jak to ma miejsce na prawdziwie udanych koncertach, nie obyło się bez bisu.

  Nie kryjemy zadowolenia z tak udanego wydarzenia. Cieszymy się, że mury SOK-u odwiedzane są coraz częściej przez tak liczną i wspaniałą publiczność. Dziękujemy, że to właśnie z nami postanowiliście Państwo spędzić to sobotnie popołudnie.

  Jeszcze raz składamy wszystkim Kobietom i Mężczyznom najszczersze życzenia. Wszystkiego najlepszego!

  Człowieczly los- nasz pomysł na Dzień Kobiet - Obrazek 3

  Więcej zdjęć w galerii: Człowieczy los- recital utworów Anny German


  B.S

 • Z najlepszymi życzeniami

  Z najlepszymi życzeniami
 • CZŁOWIECZY LOS Alona Szostak zaśpiewa piosenki Anny German

  CZŁOWIECZY LOS Alona Szostak zaśpiewa piosenki Anny German

  Zapraszamy na wspaniały koncert z okazji Dnia Kobiet.

  W sobotę 9 marca 2019 r. o godz. 16:00 w naszym Ośrodku znana aktorka Teatru Rozrywki- Alona Szostak- zaśpiewa przy akompaniamencie, utwory wspaniałej piosenkarki Anny German. Dla każdej z Pań przygotowaliśmy słodki upominek.

  „Moja fascynacja Anną German zaczęła się już w dzieciństwie – opowiada aktorka Teatru Rozrywki, Alona Szostak. – W Rosji była ona bardzo znana. Gdy miałam dziewięć lat, to byłam po raz pierwszy na jej koncercie. To był dla mnie mit kobiety, który nosiłam przez swoje życie. Wszyscy w Rosji kochali Annę German, moja mama i ciotki śpiewały jej piosenki.”
   
  Alona Szostak jest aktorką Teatru Rozrywki – od wielu lat podziwiana w spektaklach muzycznych, niegdyś w Krzyku według Jacka Kaczmarskiego, Położnicach szpitala św. Zofii (za rolę Położnej Fancy otrzymała ZŁOTĄ MASKĘ 2012), Skrzypku na dachu (Duch Babci Cajtel), czy musicalu Jekyll & Hyde (Emma Carew). Dzisiaj aktorka gra m.in. w Producentach (Jurna Staruszka), musicalu Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając (Panna Krumholtz) oraz – brawurowo – w spektaklu Stańczyk. Musical (Królowa Bona). Śpiewa również pieśni żydowskie w recitalu Z nadzieję przez życie.
  W roku 2003 została laureatką Festiwalu „Tańczące Eurydyki” im. A. German w Zielonej Górze. W roku 2012 otrzymała statuetkę Chłopca z łabędziem – Nagrodę Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.
   
  Dzisiaj, kiedy twórczość Anny German wciąż jest bardzo popularna, zapraszamy państwa na recital chorzowskiej aktorki, która z właściwym sobie temperamentem, pasją i uczuciem śpiewa niezapomniane przeboje niezapomnianej Anny German. Pomiędzy kolejnymi utworami Alona Szostak snuje piękną, chwilami bardzo osobistą i wzruszającą, pełną anegdot opowieść o piosenkarce. To dodatkowy atut tego niezwykłego recitalu.

  Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie SOK od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-21:00 oraz w sobotę 9 marca w godz. 15:00-16:00. Istnieje również możliwość zamówienia biletów telefonicznie (12) 273 34 59 i odebrania w dniu koncertu.

  CZŁOWIECZY LOS Alona Szostak zaśpiewa piosenki Anny German - Obrazek 1

 • Hulaliśmy po krakowsku!

   Hulaliśmy po krakowsku!

  W niedzielę 24.02.2019 r. Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik przygotował dla swoich sympatyków koncert pt. „Krakowskie Hulanki”, który miał swoje miejsce w strażnicy OSP w Rudniku.  Koncert poprowadziły instruktorki zespołu Pani Joanna Ulman oraz Pani Beata Szuba, które po powitaniu gości, krótko opowiedziały o tym co dziać się miało na scenie. A działo się wiele. Założeniem było ukazanie piękna regionu krakowskiego w jego różnych obliczach. Podczas niedzielnego wydarzenia zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne działające w zespole, kapela oraz Chór Seniorów, działający pod skrzydłami dyrygent- Pani Haliny Repeć.

  Koncert rozpoczął się od suity tańców Krakowiaków Wschodnich w wykonaniu najstarszej grupy zespołu.  Pokaz, który od wielu lat zespół miał w swoim repertuarze, został wzbogacony o nowe polki „Jo Wom zapłace!” i  „Jadownicką”. Tą część koncertu podkreśliły stroje zalipiańskie, w które ubrane były nasze krakowianki.

   Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 1

  Kolejną grupą taneczną , którą przybyli mieli okazję zobaczyć, była grupa dziecięca. Najmłodsi członkowie zespołu należący do tej grupy to 6-latki. Dzieciaki zaprezentowały tańce i zabawy z okolic Rudnika. Podczas pokazu zobaczyć można było m.in.  zabawę w wilka, Poleczkę, Andzie, Kowola i oczywiście Krakowiaka.

  Grupa młodzieżowa, w naszych regionalnych strojach krakowskich, zatańczyła  Oberka,  Cygana, Dżymotkę, Polkę Sawerlingo, Krakowiaka, oraz Chodzonego.  Na koniec swojego występu zaśpiewali także przyśpiewki, które wykorzystane zostaną w tegorocznym programie przeglądowym. 

   Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 2  Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 3

  Występy taneczne przedzielone były piosenkami w wykonaniu Chóru Seniorów, który tego dnia dwukrotnie ( nie licząc finału) pojawił się na rudnickiej scenie.  

   Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 4

  Ostatnia część koncertu była dla gości nie lada zaskoczeniem. Przyzwyczajeni do folkloru w tradycyjnej postaci, nasi goście, musieli zmierzyć się z tematem dość nieoczywistym- połączeniem muzyki nowoczesnej z tradycyjnym tańcem. Choreografia pt. Cwałem przez morze czyli ostatni rejs, którą zatańczyli najstarsi członkowie naszego zespołu to Krakowiak tańczony do ścieżki muzycznej z filmu Piraci z Karaibów.  Przedstawiona etiuda, to praca dyplomowa instruktorki zespołu Beaty, dzięki której udało jej się zdobyć, po 2-letnim kursie, tytuł instruktora tańca ludowego.

   Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 5

  Mamy nadzieję, że koncert podobał się wszystkim, którzy postanowili spędzić z nami to niedzielne popołudnie. Dziękujemy za bardzo liczne przybycie i gromkie brawa, którymi docenialiście ogromną pracę naszych artystów.

  Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego koncertu- artystom, rodzicom, instruktorom tańca i kapeli. Bez was to wszystko nie byłoby możliwe!

   Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 6

  Więcej zdjęć w galerii: Krakowskie Hulanki

  oraz na: Gazeta Krakowska- artykuł i zdjęcia


  B.S

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć