Nawigacja

 • Delegacja do Warszawy

  Delegacja do Warszawy

  Uczestniczka naszego Koła Plastycznego🎨 Izabela Bochenek wraz z opiekunem Panią Ewą Garbień zostały zaproszone na otwarcie wystawy prac laureatów XI Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego "ROK POLSKI W TRADYCJI I OBYCZAJACH" oraz wręczenie nagród w Pałacu Młodzieży w Warszawie. Panie chętnie skorzystały z zaproszenia i 13.03.2019 dumne stawiły się w stolicy aby odebrać nagrodę oraz pamiątkowe dyplomy. Przypominamy, że praca Izy znalazła się pośród najlepszej 30-tki nadesłanej na ogólnopolski konkurs do PM w Warszawie.🏆

  Delegacja do Warszawy - Obrazek 1  Delegacja do Warszawy - Obrazek 2

  Delegacja do Warszawy - Obrazek 3

  Prace oceniało jury w składzie:
  Hanna Stefańska –artysta plastyk, pedagog, PRZEWODNICZĄCA
  Ewa Rakoczy- artysta plastyk, pedagog
  Jadwiga Ruzikowska – artysta plastyk, pedagog
  Tadeusz Walter- artysta ceramik, pedagog
  Robert Jankowski- artysta plastyk, instruktor Pałacu Młodzieży, sekretarz Jury

  Jury dokonało przeglądu i selekcji 658 prac z 68 placówek oświatowych i instytucji kultury. Przyznano 30 równorzędnych nagród.
  Oprócz nagrodzonych zakwalifikowano 128 prac na wystawę pokonkursową wśród których były dwie prace podopiecznych Koła Plastycznego SOK – Weroniki Garbień oraz Magdaleny Piątkowskiej.

  Delegacja do Warszawy - Obrazek 4  Delegacja do Warszawy - Obrazek 5

                   Praca Magdaleny Piątkowskiej                                                           Praca Weroniki Garbień

   

  Delegacja do Warszawy - Obrazek 6

                                                                                        Praca Izabeli Bochenek

  Wyjazd do Warszawy był wspaniałym doświadczeniem, ponieważ oprócz nagród i dyplomów można było czerpać wiele inspiracji i obejrzeć jak z tematem plastycznym zmierzyli się nowi młodzi artyści z całej Polski. I oczywiście była to również świetna okazja do zobaczenia stolicy.

  Jeszcze raz gratulujemy sukcesów- Izie nagrody, Weronice i Madzi kwalifikacji do wystawy a naszej wspaniałej Pani Ewie osiągnięć w pracy z dziećmi i młodzieżą.


  B.S

 • Zapraszamy na IV Kiermasz Wielkanocny!

  Zapraszamy na IV Kiermasz Wielkanocny!

  Burmistrz Gminy Sułkowice oraz Sułkowicki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na IV Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019, w Rynku w Sułkowicach w godz. 8:30-13:00.

  Podczas Kiermaszu odbędzie się wystawa prac nagrodzonych w Konkursie Pisanek, Stroików i Kartek Świątecznych 2019, organizowanego w naszym Ośrodku. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także nasz tradycyjny Konkurs Palm.

  Chętnych wystawców prosimy o kontakt z Sułkowickim Ośrodkiem Kultury do dn. 9 kwietnia 2019r., tel. 12 273 34 59, e-mail: sok@sulkowice.pl

  Zapraszamy na IV Kiermasz Wielkanocny! - Obrazek 1

 • Konkursy Wielkanocne

  Konkursy Wielkanocne

  Sułkowicki Ośrodek Kultury serdecznie zachęca do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Palm, Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych 2019.

   Głównymi celami naszego Konkursu jest podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz popularyzacja sztuki ludowej tak ważne we współczesnym świecie.

  Czekamy na wasze prace(pisanki, stroiki i kartki) w Sułkowickim Ośrodku Kultury do 8 kwietnia 2019  oraz na palmy w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. 2019.

  Regulamin konkursu dostępny na: Regulamin Konkursu Wielkanocnego 2019

  Konkursy Wielkanocne - Obrazek 1

 • Człowieczly los- nasz pomysł na Dzień Kobiet

  Człowieczly los- nasz pomysł na Dzień Kobiet

  W sobotę 9 marca 2019 r., z Okazji Dnia Kobiet, w naszym Ośrodku znana aktorka Teatru Rozrywki- Alona Szostak- zaśpiewała przy akompaniamencie Pani Leny Minkacz, utwory wspaniałej piosenkarki Anny German.

  Co roku na początku marca, w Sułkowickim Ośrodku Kultury, organizowane jest wydarzenie z okazji Święta Kobiet. W tym roku był to bardzo udany i wzruszający recital utworów Anny German pt. Człowieczy los. Zanim znane utwory rozbrzmiały na dobre w sali widowiskowej SOK, Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Artur Grabczyk oraz Pani Beata Szuba złożyli życzenia wszystkim obecnym na sali. Ciepłe słowa popłynęły zarówno w kierunku Pań, które swój dzień miały 8 marca jak i w stronę Panów, którzy świętują 10 marca. Każda z przybyłych Pań otrzymała również słodki upominek z miłym cytatem traktującym o kobietach.

  Człowieczly los- nasz pomysł na Dzień Kobiet - Obrazek 1 Człowieczly los- nasz pomysł na Dzień Kobiet - Obrazek 2

  Trwająca niemal dwie godziny koncert spotkał się z wielkim uznaniem ze strony widowni. Wyśpiewane ze szczerą pasją i uczuciem utwory, pomiędzy którymi Alona Szostak snuła piękną, chwilami bardzo osobistą i wzruszającą, pełną anegdot opowieść o piosenkarce, zostały nagrodzone owacjami na stojąco. Oczywiście, jak to ma miejsce na prawdziwie udanych koncertach, nie obyło się bez bisu.

  Nie kryjemy zadowolenia z tak udanego wydarzenia. Cieszymy się, że mury SOK-u odwiedzane są coraz częściej przez tak liczną i wspaniałą publiczność. Dziękujemy, że to właśnie z nami postanowiliście Państwo spędzić to sobotnie popołudnie.

  Jeszcze raz składamy wszystkim Kobietom i Mężczyznom najszczersze życzenia. Wszystkiego najlepszego!

  Człowieczly los- nasz pomysł na Dzień Kobiet - Obrazek 3

  Więcej zdjęć w galerii: Człowieczy los- recital utworów Anny German


  B.S

 • Z najlepszymi życzeniami

  Z najlepszymi życzeniami
 • CZŁOWIECZY LOS Alona Szostak zaśpiewa piosenki Anny German

  CZŁOWIECZY LOS Alona Szostak zaśpiewa piosenki Anny German

  Zapraszamy na wspaniały koncert z okazji Dnia Kobiet.

  W sobotę 9 marca 2019 r. o godz. 16:00 w naszym Ośrodku znana aktorka Teatru Rozrywki- Alona Szostak- zaśpiewa przy akompaniamencie, utwory wspaniałej piosenkarki Anny German. Dla każdej z Pań przygotowaliśmy słodki upominek.

  „Moja fascynacja Anną German zaczęła się już w dzieciństwie – opowiada aktorka Teatru Rozrywki, Alona Szostak. – W Rosji była ona bardzo znana. Gdy miałam dziewięć lat, to byłam po raz pierwszy na jej koncercie. To był dla mnie mit kobiety, który nosiłam przez swoje życie. Wszyscy w Rosji kochali Annę German, moja mama i ciotki śpiewały jej piosenki.”
   
  Alona Szostak jest aktorką Teatru Rozrywki – od wielu lat podziwiana w spektaklach muzycznych, niegdyś w Krzyku według Jacka Kaczmarskiego, Położnicach szpitala św. Zofii (za rolę Położnej Fancy otrzymała ZŁOTĄ MASKĘ 2012), Skrzypku na dachu (Duch Babci Cajtel), czy musicalu Jekyll & Hyde (Emma Carew). Dzisiaj aktorka gra m.in. w Producentach (Jurna Staruszka), musicalu Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając (Panna Krumholtz) oraz – brawurowo – w spektaklu Stańczyk. Musical (Królowa Bona). Śpiewa również pieśni żydowskie w recitalu Z nadzieję przez życie.
  W roku 2003 została laureatką Festiwalu „Tańczące Eurydyki” im. A. German w Zielonej Górze. W roku 2012 otrzymała statuetkę Chłopca z łabędziem – Nagrodę Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.
   
  Dzisiaj, kiedy twórczość Anny German wciąż jest bardzo popularna, zapraszamy państwa na recital chorzowskiej aktorki, która z właściwym sobie temperamentem, pasją i uczuciem śpiewa niezapomniane przeboje niezapomnianej Anny German. Pomiędzy kolejnymi utworami Alona Szostak snuje piękną, chwilami bardzo osobistą i wzruszającą, pełną anegdot opowieść o piosenkarce. To dodatkowy atut tego niezwykłego recitalu.

  Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie SOK od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-21:00 oraz w sobotę 9 marca w godz. 15:00-16:00. Istnieje również możliwość zamówienia biletów telefonicznie (12) 273 34 59 i odebrania w dniu koncertu.

  CZŁOWIECZY LOS Alona Szostak zaśpiewa piosenki Anny German - Obrazek 1

 • Hulaliśmy po krakowsku!

   Hulaliśmy po krakowsku!

  W niedzielę 24.02.2019 r. Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik przygotował dla swoich sympatyków koncert pt. „Krakowskie Hulanki”, który miał swoje miejsce w strażnicy OSP w Rudniku.  Koncert poprowadziły instruktorki zespołu Pani Joanna Ulman oraz Pani Beata Szuba, które po powitaniu gości, krótko opowiedziały o tym co dziać się miało na scenie. A działo się wiele. Założeniem było ukazanie piękna regionu krakowskiego w jego różnych obliczach. Podczas niedzielnego wydarzenia zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne działające w zespole, kapela oraz Chór Seniorów, działający pod skrzydłami dyrygent- Pani Haliny Repeć.

  Koncert rozpoczął się od suity tańców Krakowiaków Wschodnich w wykonaniu najstarszej grupy zespołu.  Pokaz, który od wielu lat zespół miał w swoim repertuarze, został wzbogacony o nowe polki „Jo Wom zapłace!” i  „Jadownicką”. Tą część koncertu podkreśliły stroje zalipiańskie, w które ubrane były nasze krakowianki.

   Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 1

  Kolejną grupą taneczną , którą przybyli mieli okazję zobaczyć, była grupa dziecięca. Najmłodsi członkowie zespołu należący do tej grupy to 6-latki. Dzieciaki zaprezentowały tańce i zabawy z okolic Rudnika. Podczas pokazu zobaczyć można było m.in.  zabawę w wilka, Poleczkę, Andzie, Kowola i oczywiście Krakowiaka.

  Grupa młodzieżowa, w naszych regionalnych strojach krakowskich, zatańczyła  Oberka,  Cygana, Dżymotkę, Polkę Sawerlingo, Krakowiaka, oraz Chodzonego.  Na koniec swojego występu zaśpiewali także przyśpiewki, które wykorzystane zostaną w tegorocznym programie przeglądowym. 

   Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 2  Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 3

  Występy taneczne przedzielone były piosenkami w wykonaniu Chóru Seniorów, który tego dnia dwukrotnie ( nie licząc finału) pojawił się na rudnickiej scenie.  

   Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 4

  Ostatnia część koncertu była dla gości nie lada zaskoczeniem. Przyzwyczajeni do folkloru w tradycyjnej postaci, nasi goście, musieli zmierzyć się z tematem dość nieoczywistym- połączeniem muzyki nowoczesnej z tradycyjnym tańcem. Choreografia pt. Cwałem przez morze czyli ostatni rejs, którą zatańczyli najstarsi członkowie naszego zespołu to Krakowiak tańczony do ścieżki muzycznej z filmu Piraci z Karaibów.  Przedstawiona etiuda, to praca dyplomowa instruktorki zespołu Beaty, dzięki której udało jej się zdobyć, po 2-letnim kursie, tytuł instruktora tańca ludowego.

   Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 5

  Mamy nadzieję, że koncert podobał się wszystkim, którzy postanowili spędzić z nami to niedzielne popołudnie. Dziękujemy za bardzo liczne przybycie i gromkie brawa, którymi docenialiście ogromną pracę naszych artystów.

  Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego koncertu- artystom, rodzicom, instruktorom tańca i kapeli. Bez was to wszystko nie byłoby możliwe!

   Hulaliśmy po krakowsku! - Obrazek 6

  Więcej zdjęć w galerii: Krakowskie Hulanki

  oraz na: Gazeta Krakowska- artykuł i zdjęcia


  B.S

 • Koło Plastyczne w finale XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  Koło Plastyczne w finale XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  ”Anioł 2019” organizowany przez Ośrodek Działań Artystycznych „Dorożkarnia” w Warszawie to konkurs plastyczny, w którego szeregach co roku stają uzdolnieni uczestnicy naszego Koła Plastycznego SOK prowadzonego przez Panią Ewę Garbień. W tegorocznej edycji uznanie komisji konkursowej otrzymały prace Magdaleny Zawady oraz Nikoli Kotoniak, które zostały zakwalifikowane do wystawy.

  Organizatorzy starają się  utrzymać wysoki poziom klasyfikacji i oceniania prac poprzez angażowanie do grona jurorów nie tylko wysokiej klasy profesjonalistów, ale także artystów, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, ale przede wszystkim doceniają dziecięcą sztukę i wspaniałą wyobraźnię dziecka. Takie podejście zawsze owocuje wystawami prac na wysokim poziomie artystycznym, które można oglądać nie tylko galerii czy innych ośrodkach kultury, ale także w Internecie, na stronie konkursu.

  To już kolejny w tym roku sukces naszego Koła. Serdecznie gratulujemy zarówno dziewczynkom jak i ich opiekunce!

  Koło Plastyczne w finale XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - Obrazek 1

  Praca Nikoli Kotoniak lat 11

   

  Koło Plastyczne w finale XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - Obrazek 2

  Praca Magdaleny Zawady lat 8


  B.S

 • Kolejna Góralska Rozeta dla Grupy Kolędniczej "Z Dorotą"

  Kolejna Góralska Rozeta dla Grupy Kolędniczej "Z Dorotą"

  Po raz kolejny Grupa Kolędnicza „Z Dorotą” działająca przy ZPiT „Elegia” Rudnik, uprzednich kwalifikacjach, została nominowana do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych, który odbył się w dniach  14-16 lutego 2019 r. w ramach 47. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej. Nominacje do bukowińskiego konkursu, dla naszego regionu, odbyły się 20 stycznia 2019 r. w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach. Po rekomendacji jury, nasi Kolędnicy pokazali się na deskach Bukowińskiego Centrum Kultury 14 lutego i jak sami mówią są bardzo zadowoleni ze swojej prezentacji.

   Grupy Kolędnicze oceniała komisja w składzie:

  1. mgr Aleksandra Bogucka – etnomuzykolog
  2. dr Artur Czesak – językoznawca
  3. mgr Benedykt Kafel – etnograf
  4. dr Dorota Majerczyk – etnolog
  5. dr hab. Stanisław Węglarz – antropolog kulturowy

  Jury łącznie obejrzało i oceniło występy 49 grup kolędniczych – z województw małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego. (Protokół można znaleźć na: http://domludowy.pl/2019/02/16/protokol-komisji-oceniajacej-ogolnopolski-konkurs-grup-koledniczych/). Nasza GK „Z Dorotą” zdobyła II miejsce oraz Srebrną Rozetę Góralską i nagrodę pieniężną w wysokości po 800 zł.

  W protokole możemy przeczytać „Góralski Karnawał kolejny raz potwierdza bardzo wysoki poziom wykonawczy biorących w nim udział grup kolędniczych. Cieszy nas pokazanie na scenie różnorakich form kolędowania wykonywanych w okresie bożonarodzeniowo-noworocznym. Prowadzone wcześniej terenowe eliminacje, często wielopoziomowe, a także spore doświadczenie sceniczne wielu występujących w Bukowinie Tatrzańskiej grup zapewniają widzom satysfakcję i radość, a chwilami wzruszenie. Komisja zaś cieszy się, że z niemałym trudem musi oddzielać występy znakomite od bardzo dobrych.”

  Kolejna Góralska Rozeta dla Grupy Kolędniczej "Z Dorotą" - Obrazek 1  Kolejna Góralska Rozeta dla Grupy Kolędniczej "Z Dorotą" - Obrazek 2

  Kolejna Góralska Rozeta dla Grupy Kolędniczej "Z Dorotą" - Obrazek 3

  Podczas eliminacji w Dobczycach oraz Konkursu w Bukowinie Tatrzańskiej w prezentacji brali udział: Stanisław Judasz (Król/Kat), Adam Woźnica (Król), Adam Judasz (Anioł), Franciszek Judasz (Św. Dorota), Rafał Judasz (Strażnik/ Kat), Andrzej Judasz (Strażnik), Damian Bargieł (Strażnik), Waldemar Wolski (Diabeł).

  Jesteśmy dumni, że w swoich szeregach mamy tak wspaniałych wykonawców. Serdecznie gratulujemy członkom Grupy Kolędniczej „Z Dorotą” i życzymy kolejnych sukcesów oraz nieprzemijającej chęci prezentowania naszej rodzimej tradycji.  

   

  Więcej zdjęć naszej grupy w galerii: GK "Z Dorotą" 2019

  Zdjęcia z eliminacji w Dobczycach: Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczy "Hej Kolęda, Kolęda 2019"

  Zdjęcia z konkursu w Bukowinie Tatrzańskiej:http://goralskikarnawal.pl/

   

  Zdjęcia: http://goralskikarnawal.pl, MGOKiS Dobczyce


  B.S

 • Sukces naszej plastyczki w ogólnopolskim konkursie

  Sukces naszej plastyczki w ogólnopolskim konkursie

  Właśnie dotarł do nas protokół z posiedzenia Jury XI Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego "ROK POLSKI W TRADYCJI I OBYCZAJACH", organizowanego przez Pałac Młodzieży w Warszawie. Jest nam niezmiernie miło, że już z pierwszymi dniami nowego roku, uczestniczka naszych zajęć została doceniona i nagrodzona. Ten ogólnopolski konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem, tym bardziej raduje nas fakt, że nasza podopieczna- 12-letnia Izabela Bochenek znalazła się pośród najlepszej 30.

   

  Jury w składzie:

  • Hanna Stefańska –artysta plastyk, pedagog, PRZEWODNICZĄCA Jury ,

  • Ewa Rakoczy- artysta plastyk, pedagog

  • Jadwiga Ruzikowska – artysta plastyk, pedagog

  • Tadeusz Walter- artysta ceramik, pedagog

  • Robert Jankowski- artysta plastyk, instruktor Pałacu Młodzieży, sekretarz Jury

   

  Jury dokonało przeglądu i selekcji 658 prac z 68 placówek oświatowych i instytucji kultury. Przyznano 30 równorzędnych nagród. Oprócz nagrodzonych zakwalifikowano 128 prac na wystawę pokonkursową w Galerii Ogrodu Zimowego Pałacu Młodzieży.

  Serdecznie gratulujemy Izabeli oraz instruktorce koła plastycznego Pani Ewie Grabień . Życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.

  Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 13 marca w Ogrodzie Ziomowym Pałacu Młodzieży w Warszawie.


  B.S

 • Ferie 2019

  Ferie 2019

  Sułkowicki Ośrodek Kultury jak co roku w okresie ferii prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów. Oprócz zajęć warsztatowych, nasz Ośrodek odwiedził również Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem „Anaruk w Grenlandii” oraz Objazdowe Kino Visa z filmowymi nowościami. Pomysł wydaje się udany, ponieważ w tym okresie nasz ośrodek odwiedziło ok. 250 dzieci. W zajęciach uczestniczyły dzieci z miejscowości naszej gminy, ale także spoza jej granic. Spotkania odbywały się 2-3 razy w tygodniu. W sumie zrealizowano 5 zajęć warsztatowych (120 osób), teatrzyk (50 osób) oraz kino (500 osób w tym 80 dzieci).

  SPEKTAKL "ANARUK Z GRENLANDII"

  15  stycznia do naszego Ośrodka Kultury przybył Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem dedykowanym specjalnie dla dzieci pt. "Anaruk w Grenlandii". Spotkanie dzieci z prawdziwymi aktorami było bardzo udane i przybrało lubianą przez małych widzów formę przedstawienia interaktywnego. Nasi najmłodsi z chęcią brali udział w zadaniach jakie stawiali przed nimi aktorzy. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, a spektakl spodobał się wszystkim przybyłym. 

  Ferie 2019 - Obrazek 1  Ferie 2019 - Obrazek 2

  WARSZTATY MALOWANIE NA JEDWABIU

   

  Znanych i od wielu lat cieszących się zainteresowaniem warsztatów malowania na jedwabiu nie mogło zabraknąć podczas zimowych ferii 2019. Zajęcia niezmiennie prowadziła instruktorka Koła Plastycznego SOK Pani Ewa Garbień. Uczestnicy najpierw przygotowali projekt pracy, który następnie przenieśli na tkaninę za pomocą specjalnej konturówki. Najbardziej  emocjonujące jest wypełnianie rysunku farbami do jedwabiu. Powstają wtedy ciekawe ,nie zawsze zamierzone efekty ,które jednak tylko podkreślają walory artystyczne pracy. Niektórzy  już z utęsknieniem czekają na kolejne zajęcia.

   

  Ferie 2019 - Obrazek 3  Ferie 2019 - Obrazek 4

  WARSZTATY FILCOWANIA

  Filcowanie na mokro to jedna z metod pracy z wełną, najstarsza, znana człowiekowi metoda uzyskiwania tkaniny. Podczas zajęć dzieci poznały tajniki filcowania pod wpływem wody, mydła, ciepła rąk. Uczestnicy skorzystali z dawnej techniki łączenia runa zwierzęcego za pomocą ciepłej wody i wyczarowali bajecznie kolorowe kwiaty. Sztuka filcowania doskonale wpływa na rozwinięcie zdolności manualnych ale także na ćwiczenie wytrwałości i cierpliwości, których tak często nam brakuje.  Przygotowaniem i przeprowadzeniem zajęć zajęła się Pani Ewa Garbień.

  Ferie 2019 - Obrazek 5  Ferie 2019 - Obrazek 6

  WARSZTATY  KREATYWNE

  Cykl warsztatów kreatywnych obejmował 3 popołudniowe spotkania (22,23,24.01.2019), na których dzieci wykonywały prace plastyczne. Pieczę nad warsztatami objęli członkowie Stowarzyszenia Pomagamy Ludziom Kreujemy Przyszłość KP_PL. Zajęcia obejmowały wykonanie: pudełeczek na drobne skarby, tęczowych obrazków oraz ozdób z zimnej porcelany. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w tych zajęciach i dumne zabrały do domów swoje dzieła oraz nowe doświadczenia. Warsztaty odbywały się w budynku Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Łącznie w warsztatach kreatywnych wzięło udział  42 dzieci.

  Ferie 2019 - Obrazek 7  Ferie 2019 - Obrazek 8

  OBJAZDOWE KINO VISA

  Kolejną atrakcją na jaką mogli liczyć mieszkańcy naszej społeczności było Kino Objazdowe, które zawitało do naszego ośrodka 27.01.2019 r. W ciągu całego dnia wyświetlono 6 seansów. W repertuarze znalazły się filmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym dniu nasz ośrodek odwiedziło ok. 500 osób w tym 80 dzieci.

  Podczas ferii zimowych Sułkowicki Ośrodek Kultury był otwarty w stałych porach od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-21:00. Dzieci i młodzież odwiedzały go nie tylko podczas zajęć w ramach Ferii z Sokiem ale także w porach popołudniowych i wieczornych aby grać w bilard, piłkarzyki czy tenisa stołowego. Podczas ferii odbywały się również zajęcia Koła Szachowego, Orkiestry Dętej,  ZPiT „Elegia”, Chóru Apassionata, nauka gry na gitarze oraz nauka śpiewu.

   

  Ferie 2019 - Obrazek 9 

   

  Więcej zdjęć w galerii: Ferie z SOK-iem 2019


  B.S

 • 27. Finał WOŚP

  27. Finał WOŚP

  W tym roku 13.01.2019 w Sułkowickim Ośrodku Kultury, podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczne granie to już 27 okazja do wsparcia potrzebujących. 12 wolontariuszy zebrało ponad 22 tysiące złotych na terenie Rudnika, Biertowic, Harbutowic, Sułkowic oraz Krakowa.

   

  Zbiórka przebiegła spokojnie, a ofiarodawcy za każde nawet najmniejsze wsparcie, które jest bardzo ważne, dostawali okolicznościowe serduszko. W tym roku zbieraliśmy środki dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W miarę upływających godzin puszki zapełniały się kolejnymi datkami od mieszkańców. Tegoroczny 27. Finał WOŚP obfitował wieloma rekordami. W naszym sztabie również, padł rekord. Nasz sztab w tym roku zebrał  kwotę rekord 22 645, 78 zł.

  27. Finał WOŚP - Obrazek 1

  W tym miejscu pragniemy podziękować wolontariuszom, którzy mimo niesprzyjającej pogody dzielnie zbierali datki, innym osobom zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórki oraz wszystkim darczyńcom!

  DZIĘKUJEMY!

  POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

 • Koncert Laureatów IX Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

  Koncert Laureatów IX Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

  12 stycznia 2019 roku, w Sułkowickim Ośrodku Kultury, przeminął pod znakiem przepięknych kolęd i chwytających za serce pastorałek. Wszystko to za sprawą Koncertu Laureatów IX Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Po uroczystym powitaniu gości przez Panią Dyrektor Halinę Obst, pełna sala słuchaczy mogła dowoli rozkoszować się znanymi melodiami w różnych aranżacjach. Koncert poprowadziła Pani Beata Szuba. Po koncercie przyszła pora na rozdanie zasłużonych nagród.  Pani Dyrektor wraz z wicestarostą powiatu myślenickiego Panem Andrzejem Pułką oraz radnym powiatowym Panem Krzysztofem Trojanem wręczyli  odznaczonym nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

   

  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom!

  Cieszymy się  ogromnym zainteresowaniem jakie wzbudził tegoroczny Koncert Laureatów. Dziękujemy , że byliście Państwo z Nami!

   

  Sponsorem nagród byli Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Strarostwo powiatowe w Myślenicach.

   

  Zdjęcia do obejrzenia w galerii: KONCERT LAUREATÓW


  B.S

 • FERIE TUŻ-TUŻ!

  FERIE TUŻ-TUŻ!

  Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Już za kilka dni rozpocznie się czas błogiego odpoczynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na Ferie 2019. Aby zapisać się na zajęcia należy wypełnić kartę uczestnika zajęć i przynieść ją do Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Pospiesz się, liczba miejsc na poszczególne zajęcia  jest ograniczona!

   

  I TYDZIEŃ

   

  15.01(wtorek),  godz. 16:00- Teatrzyk Blaszany Bębenek ze spektaklem pt.”Anaruk w Grenlandii”/ WSTĘP WOLNY

   

  16.01 (środa), godz. 9:00-13:00- MALOWANIE NA JEDWABIU/ koszt: 15 zł za zajęcia/ LICZBA MIEJSC OGRANICZONA/ zajęcia odbywają się w grupach 5-7 os, czas trwania jednych zajęć to ok. 60 min

   

  17.01 (czwartek), godz. 10:00-14:00- FILCOWANIE/ koszt: 10 zł za zajęcia/ LICZBA MIEJSC OGRANICZONA/ zajęcia odbywają się w grupach 5-7 os, czas trwania jednych zajęć to ok. 60 min

   

   

  II TYDZIEŃ

   

  22.01(wtorek), godz. 16:00/ 17:30- WARSZTATY ZIMNA PORCELANA CZ.I/ WSTĘP WOLNY/ LICZBA MIEJSC OGRANICZONA//zajęcia odbywają się w grupach max.10 os, czas trwania jednych zajęć to ok. 70 min

   

  23.01 (środa), godz. 16:00/ 17:30- WARSZTATY PUDEŁECZKA NA DROBNE SKARBY/TĘCZOWE OBRAZKI CZ.I/ WSTĘP WOLNY/ LICZBA MIEJSC OGRANICZONA//zajęcia odbywają się w grupach max.10 os, czas trwania jednych zajęć to ok. 70 min

   

  24.01 (czwartek) godz. 16:00/ 17:30- WARSZTATY ZIMNA PORCELANA CZ.II/TĘCZOWE OBRAZKI CZ.II/ WSTĘP WOLNY/ LICZBA MIEJSC OGRANICZONA//zajęcia odbywają się w grupach max.10 os, czas trwania jednych zajęć to ok. 70 min

   

  27.01 (niedziela)- OBJAZDOWE KINO VISA

   

  Zapraszamy na zajęcia!

  Karta Uczestnika Ferii 2019

  FERIE TUŻ-TUŻ! - Obrazek 1

 • IX Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek 2019- 08.01.2019 r.

  Poniżej przedstawiamy fotorelację z IX Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek 2019.

  Zapraszamy do galerii!

 • Koncert Noworoczny

  Koncert Noworoczny

  Święto Trzech Króli w Sułkowickim Ośrodku Kultury przebiegło pod znakiem mocnych, muzycznych wrażeń. Drugi Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej, który odbył się właśnie 6 stycznia na długo zapadnie w pamięci tym, którzy mieli okazję go usłyszeć. Wydarzenie rozpoczęło się spokojnym muzycznym wstępem, po którym Dyrektor SOK Pani Halina Obst wraz z Burmistrzem Panem Arturem Grabczykiem złożyli przybyłym najlepsze noworoczne życzenia. Zaraz po ich wystąpieniu rozpoczęła się pierwsza, kolędowa część Koncertu. Nasi muzycy, pod batutą Pana Andrzeja Moskala zagrali tradycyjne tytuły. Usłyszeliśmy m.in.: „ Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Gore gwiazda”.

  Koncert Noworoczny - Obrazek 1 Koncert Noworoczny - Obrazek 2

  Następnie na scenie pojawili się nasi goście, zespół wokalny „Dzieci Chudego”, nad którymi piecze od września objęła instruktorka śpiewu Pani Monika Giergiel. Dzieciaki na swój uroczy, pełen energii sposób wykonały kilka kolęd. Dzieciaki zaśpiewały: „ Z narodzenia Pana”, „Przybieżeli do Betlejem”, „ Świeć gwiazdeczko”, „Pójdźmy wszyscy”. Kiedy brawa dla Dzieci Chudego ustały, rozpoczęła się druga część koncertu, w którym Orkiestra Dęta zaprezentowała swój rozrywkowy repertuar. Podczas tej części po raz pierwszy został zaprezentowany utwór z wokalem Pana Mirosława Chromicza pt.” Mucha”. Jeśli sukces można mierzyć brawami to niewątpliwie w Święto Trzech Króli nasza Orkiestra oraz Dzieci Chudego go odnieśli.

  Koncert Noworoczny - Obrazek 3

  Koncert Noworoczny stał się już tradycją i na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych SOK. Życzymy sobie aby każdy rok był witany tak wspaniałą, muzyczną oprawą jak ten 2019.

  fot. Sułkowicki Ośrodek Kultury.

  Więcej zdjęć w galerii: Koncert Noworoczny


  B.S

 • Wyniki IX Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek 2019

  Wyniki IX Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek 2019

  Poniżej przedstawiamy wyniki z  IX Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Sułkowice 2019.

  Jednocześnie zapraszamy wszystkich na Koncert Laureatów, który odbędzie się 12.01.2019 r. (sobota) o godz. 16:00 w Sułkowickim Ośrodku Kultury. Podczas Koncertu wystąpią wszyscy zdobywcy I miejsc w swoich kategoriach.

  Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym konkursem!

  PROTOKÓŁ_Powiatowego_Przegladu_Koled_i_Pastoralek_2019r..odt

  PROTOKÓŁ_Powiatowego_Przegladu_Koled_i_Pastoralek_2019_r..pdf

 • Zabawa Przedsylwestrowa- pożegnaliśmy 2018 rok:)

  Trzecia Zabawa Przedsylwestrowa przeszła już do historii:) Były tańce, malowanie twarzy zabawy oraz rysunki- jednym zdaniem dla każdego coś miłego. Cieszymy się, że tak wiele dzieci odwiedziło nasz Ośrodek i świetnie bawiło się aż do ostatnich dźwięków muzyki:) Rok 2018 z pewnością został dobrze pożegnany:)

 • Znamy już laureatów tegorocznej edycji Konkursu Szopek i Gwiazd Betlejemskich oraz Stroików i Kartek Świątecznych.

  PROTOKÓŁ

  z Konkursu Szopek i Gwiazd Betlejemskich oraz Stroików i Kartek Świątecznych 2018r.

   

              W dniu 17.12.2018r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury Jury w składzie :

  1. - Przewodniczący- Aleksandra Korpal

  3. - Członek – Urszula Woźnik-Batko

  3. - Członek – Beata Szuba

  dokonało oceny: 31 szopek (szopki małe -7, szopki średnie-16, szopki duże- 8), 8 gwiazd betlejemskich, 19 stroików oraz 78 kartek świątecznych . Komisja pośród 136  prac przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom w kategorii:

   

   NAGRODA SPECJALNA :

  Grupa Krasnale, PS nr 2 w Sułkowicach

   

  SZOPKI DUŻE

   I miejsce  – Grupa „Promyczki”, PS nr 2 w Sułkowicach

                     Grupa „Misiów” ZPO PS w Borzęcie

  III miejsce – Jakub i Filip Blak, SP Jasienica

  WyróżnienieKornelia Kurek, Lena Latoń, Zofia Oliwa, Kamil Piechota, Albert Gardoń, Oddz. „Piąteczki” PS nr 1 w Sułkowicach

             – Aneta i Aleksandra Światłoń, SP nr 1 w Sułkowicach

   

  SZOPKI ŚREDNIE

  I miejsce – Maja Satora, SP Biertowice

  II miejsce – Grupa „Tygryski”, PS Biertowice

  III miejsce – Krystian Woźniczka, SP Jasienica

                     – Oddz. „ Czwóreczki”, PS nr 1 w Sułkowicach

  Wyróżnienie –  Szymon Szymoniak, SP Rudnik

   

  SZOPKI MAŁE

   

  I miejsce – Martyna Boczkaja, oddz. „Szósteczki”, PS nr 1 w Sułkowicach

  II miejsce –Kamila Światłoń, Antoni Światłoń, Magdalena Kurowska, SP Jasienica

  III miejsce – Anna Kuchta, ZSZiO TG Sułkowice

  Wyróżnienie – Wojciech Światłoń, oddz. „Czwóreczki”, PS nr 1 w Sułkowicach

                          – Filip Chromy i Magdalena Chroma

   

  GWIAZDY BETLEJEMSKIE:

   

  I miejsce  – Jan Duda

        – Jan Kocańda, PS Harbutowice

   

  KARTKI ŚWIĄTECZNE:

   

  I miejsce  – Aneta Światłoń, SP nr 1 w Sułkowicach

  II miejsce – Magdalena Zawada , SOK Sułkowice

  III miejsce – Katarzyna Chobrzyńska, ŚDS Sułkowice

  WyróżnienieKlaudia Sabała, ZSZiO TG Sułkowice

                          – Sylwia Sabała, ZSZiO TG Sułkowice

   

  STROIKI ŚWIĄTECZNE:

   

  I miejsce  – Jagoda Duda, oddz. „Szósteczki” PS nr 1 w Sułkowicach

  II miejsce – Oliwia Marek, SP Biertowice

  III miejsce – Grupa „Muchomorki”, PS nr 2 W Sułkowicach

  WyróżnieniePaulina Cyrek, SP w Rudniku

   

  Jury oceniało: pomysłowość, technikę, autorskie wykonanie  i zgodność  z tematem.

   

  Laureaci Konkursu otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce.

  Dla autorów prac wyróżnionych przygotowane zostaną dyplomy.

   

  NAGRODY ODBIERAĆ MOŻNA OD 20.12.2018 r.

  W GODZINACH PRACY SUŁKOWICKIEGO OŚRODKA KULTURY

   

  Ostateczny termin odbioru nagród ustala się na 31stycznia 2019 roku. Nieodebrane nagrody stają się własnością Sułkowickiego Ośrodka Kultury.

   

  Na tym protokół zakończono i podpisano.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć