Nawigacja

 • Z okazji Mikołajek Sułkowicki Ośrodek Kultury odwiedził specjalny gość- Iluzjonista Adrian Mitoraj. 6 grudnia równo o godz. 17:00, kiedy sala widowiskowa wypełniała się zniecierpliwionymi dziećmi, rozpoczęło się show.

  Magik przygotował dla dzieci widowisko, w którym miały okazję nauczyć się zaklęć, mogły towarzyszyć Iluzjoniście na scenie i pomagać w różnych sztuczkach. Nasze Magiczne Mikołajki opatrzone były w znakomitą oprawę muzyczną co tylko wzmacniało efekt. Mamy nadzieję, że taki prezent wszyscy obecni zapamiętają na długo.

 • W sobotę 02.12.2017 r. po raz pierwszy (na pewno nie ostatni) do Sułkowickiego Ośrodka Kultury zawitało „Objazdowe Kino Visa”. Jest nam ogromnie miło, że zainteresowanie, jak na pierwszy raz, było tak duże. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z sobotniego dnia.

 • ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM WOŚP

  14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

  Organizatorem sułkowickiego Finału jest tradycyjnie Sułkowicki Ośrodek Kultury. SOK serdecznie zaprasza wolontariuszy do zbieranie pieniędzy do puszek oraz pomocy w sztabie.

  Możliwa jest również rejestracja on-line. Aby zgłosić się do naszego Sztabu należy wejść na stronę: https://www.wosp.org.pl/final/sztaby odnaleźć nasz Sztab i wypełnić ankietę.

  Aby zostać wolontariuszem WOŚP należy przynieść wypełnioną ankietę do Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 grudnia.

  Ankietę można otrzymać w SOK lub pobrać: ANKIETA WOLONTARIUSZA.pdf

 • KABARET MARCINA DAŃCA

  Kabaret MARCINA DAŃCA - najnowszy program z elementami programu jubileuszowego.

  Marcin Daniec to doskonale znany artysta kabaretowy, najpopularniejszy polski satyryk ostatniego dwudziestolecia. Twórca kultowej serii „Marzeń Marcina Dańca” oraz laureat wielu nagród w tym prestiżowej „Złotej Telekamery”. Uwielbiany za wcielenia Marcinka, Górala, Waldemara K, czy Pana Ignacego, a także za wchodzące w kanon polskiego kabaretu monologi „Gołota”, „Syrenka”, czy Pusia”
  W najnowszym programie Marcin Daniec przypomina swoje kultowe monologi oraz w różnych wcieleniach komentuje współczesne wydarzenia społeczne i polityczne.


  Miejsce: Sułkowicki Ośrodek Kultury

  Czas: 14.12.2017 r. (czwartek) godz. 18:30

  Cena biletu: 60  zł

  Bilety do nabycia w biurze SOK, ul. 1 Maja 70, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00 lub  na stronie: https://www.kabaretowebilety.pl/event/kabaret-marcina-danca-sulkowice/3946/1829/4043

 • Kolejne nagrody dla Plastyków

  W dniu 19 października 2017r odbyło się posiedzenie komisji Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego ”Jesień grafiką opowiedziana” Grafikalia 2017. Jury w składzie: Marta Tomczyk – dr hab. ASP Łódź, /przewodnicząca jury; Marlena Lenart – mgr sztuki, ASP Łódź; Szymon Adamczewski – mgr sztuki /sekretarz jury/ z 278 prac wykonanych przez 269 autorów pod kierunkiem 46 nauczycieli reprezentujących 36 placówek z całej Polski wybrało prace, które zostały nagrodzone i wyróżnione. Pośród nich w kategorii 5-7 lat znalazła się również praca podopiecznego Koła Plastycznego SOK Tomasza Wiśnicza, która została wyróżniona.

   

     Wyróżnienie w kategorii 5-7 lat, Tomasz Wiśnicz

   

  Kolejnym Konkursem w jakim brali udział nasi podopieczni były XI Międzynarodowe Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży „SILEZIANY’2017”. Jury przyznało następujące  nagrody i wyróżnienia w postaci kwalifikacji do wystawy:

   

  Weronika Garbień lat 9 – NAGRODA II STOPNIA

   

  Kwalifikacje do wystawy:

  Wiktoria Garbień lat 11

  Izabela Piegza lat 12

  Aleksandra Skrzypek lat 11

   

  Nagroda II Stopnia, Weronika Garbień

   

  Serdecznie gratulujemy młodym artystom talentu, zaangażowania i oczywiście nagród a ich opiekunce Pani Ewie Garbień wspaniałego sukcesu!


  B.S

 • Nasze Plastyczki docenione w Jeleniej Górze

  W dniu 21 listopada 2017r odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, w składzie: Anna Borsuk- Krasucka-plastyk, organizator konkursu, w-ce dyrektor MDK; Ewa Nyc-plastyk, kierownik działu plastyczno- technicznego MDK; Renata Kryńska-muzyk, plastyk.

  Na III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny WAKACJE wpłynęło 719 prac z 88 placówek z różnych stron Polski. Komisja na wstępie odrzuciła 46 zniszczonych lub niespełniających regulaminu prac. Po wstępnej selekcji do drugiego etapu zakwalifikowała 385 prac, z których biorąc pod uwagę: zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość młodych artystów. Pośród nagrodzonych i wyróżnionych uczestników konkursu znalazły się podopieczne Koła Plastycznego SOK Julia Mądrala oraz Barbara Malina. W Grupie II (8-10 lat) - „Wakacje moich marzeń”- Julka zdobyła nagrodę natomiast Basia wyróżnienie.

   

  Serdecznie gratulujemy dziewczynom oraz ich opiekunce Pani Ewie Garbień wspaniałego sukcesu!

   

   

  Nagroda w Grupie II (8-10 lat), Julia Mądrala

   

   

  Wyróżnienie w Grupie II (8-10 lat), Barba Malina


  B.S

 • Sułkowicka Jesień Szachowa ma już XX lat!

  Za nami kolejna edycja Turnieju Szachowego „Sułkowicka Jesień Szachowa". Tym razem nasza „Jesień” była wyjątkowa bo XX. Ta jubileuszowa edycja na pewno zostanie zapamiętana na długo- wielu uczestników, ogrom sportowych emocji oraz słodkie zwieńczenie intelektualnych potyczek.

  Rozgrywki tradycyjnie odbyły się w drugiej połowie listopada i trwały 2 dni. 18 oraz 19 listopada 2017 roku zamieniły Sułkowicki Ośrodek Kultury w wielkie pole gry. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 60'/partię. Na turniej przybyło ponad stu szachistów, co stawia jubileuszową edycję na drugim pod względem liczebności miejscu. Zawodnicy przybyli na „Sułkowicką Jesień Szachową” byli w różnym wieku oraz stopniu zaawansowania. Najmłodszy gracz miał zaledwie 6 lat, natomiast najstarszy 82. W grze jaką są szachy wiek nie ma tak istotnego znaczenia jak stopień zaawansowania, dlatego zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. W silniejszej grupie „A" wystartowało 36 graczy, natomiast w grupie „B” zagrało aż 65 zawodników.

  Wyniki:

  GRUPA „A”

  1. Wieczorek Jakub, KKSz Kraków

  2. Klementys Jerzy, KS DORS Ruda Śląska

  3. Kasperkiewicz Janusz, CKiS Skawina

  4. Sowiński Jerzy, MSKS GAMBIT Tarnowiec

  5. Szlósarczyk Hubert, MKS MOS Wieliczka

  6. Pietrzak Tomasz, MAT Myślenice

  7. Bajer Jakub, MKS MOS Wieliczka

  8. Drygaś Wojciech, GKS Szach-Mat Wiśniowa

   

  GRUPA „B”

  1. Kulesza Jakub, Gimnazjum Sułkowice

  2. Przybylik Tomasz, Kraków

  3. Zieliński Jakub, MKS MOS Wieliczka

  4. Boćwińska Wiktoria, UKS Goniec Staniątki

  5. Górnisiewicz Natalia, Ognisko TKKF w Dobczycach

  6. Przechera Antoni, Kraków

  7. Kozicka Zuzanna, UKS Goniec Staniątki

  8. Mirek Sebastian, Lanckorona

   

  Najlepszym reprezentantem Sułkowic okazał się Jakub Kulesza, który swoje pierwsze szachowe kroki stawiał w naszym Ośrodku. Kuba wygrał bardzo liczną grupę „B”. Serdecznie gratulujemy!

  Zawody przeprowadził sędzia Pan Jan Zapała z Mszany Dolnej.

  Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach za co serdecznie dziękujemy. Uroczyste zakończenie rozgrywek , wręczenie nagród i dyplomów przez Burmistrza Sułkowic Pana Piotra Pułkę oraz Dyrektor SOK Panią Halinę Obst odbyło się ostatniego dnia turnieju o godzinie 15.00.

  Kiedy wszyscy laureaci otrzymali swoje nagrody przyszła kolej na świętowanie XX edycji „Sułkowickiej Jesieni Szachowej” oraz ciężkich szachowych zmagań. Na salę wniesiono piękny tort, który dla jednych był słodkim pocieszeniem a dla innych dodatkiem do wspaniałego wyniku.

  Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju!

  Składamy również serdeczne podziękowania Panu Kamilowi Makówce, inicjatorowi i głównemu organizatorowi „Sułkowickiej Jesieni Szachowej”, który od dwudziestu lat czuwa nad przebiegiem zawodów. DZIĘKUJEMY!

  Zdjęcia z Turnieju w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=84


  B.S

 • OBJAZDOWE KINO VISA W SOK!

  Sułkowicki Ośrodek Kultury, Kino Objazdowe Outdoor Cinema oraz Visa zapraszają na seanse filmowe w dniu 02.12.2017 r. SOK, ul. 1 Maja 70.

   

  W repertuarze:

  „Barbie. Delfiny z magicznej wyspy”

  GODZINA: 12:30

  Dołącz do Barbie i jej sióstr — Skipper, Stacie oraz Chelsea, i wyrusz z nimi w pełną niesamowitych przygód podróż, na tropikalną wyspę. Ken bierze tam udział w programie stypendialnym z dziedziny biologii morza. Przyjaciele nurkując trafiają na młodego delfina, który wpłynął na ogrodzony teren. Nie jest to jednak zwykły delfin, tylko przepiękny, jaskrawo zielony, delfin szlachetny! Międzyczasie Barbie poznaje na wyspie tajemniczą przyjaciółkę o imieniu Isla, która okazuje się być magiczną syreną! Dziewczyny odkrywają, że delfin jest przetrzymywany przez Marlo, biolożkę, dla której pracuje Ken. Marlo zamierza zbić fortunę, pokazując delfina jako eksponat ze względu na jego niespotykany wygląd. Przyjaciele muszą zjednoczyć siły, aby uwolnić delfina i umożliwić mu ponowne spotkanie z rodziną, zanim Marlo odeśle go gdzie indziej.

  Animowany, przygodowy 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: B.O.,

  cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),

  12 zł grupowy (grupy powyżej 15 osób)

  czas trwania: 60 minut,

  zwiastun: https://youtu.be/2xsOokvceBo

   

  „Pierwsza gwiazdka”

  GODZINA: 10:30, 16:15

  Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

  Animowany, familijny, komedia 2D DUBBING PL,

  ograniczenia wiekowe: B.O.,

  cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),

  12 zł grupowy (grupy powyżej 15 osób,

  czas trwania: 86 minut, zwiastun: https://youtu.be/JNPxLDdKrAA

   

  „Botoks”

  GODZINA: 13:45

  W tym filmie żadna scena nie jest wymyślona! Nowe dzieło autora przebojów „Służby specjalne”, „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, to poparty wielomiesięcznymi wywiadami, wstrząsający obraz życia i pracy lekarek oraz pielęgniarek w Polsce. Z ich opowieści wyłonił się porażający scenariusz, ukazujący problemy służb medycznych, jak i współczesnych kobiet. „Botoks” to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Obok napięcia i potężnej dawki emocji nie zabraknie tu charakterystycznego dla filmów Patryka Vegi humoru. O jego jakość zadba doborowa, pełna gwiazd ekipa aktorska. W główne postacie kobiece wcielą się: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerować im będą ulubieńcy widzów: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska. Zdjęcia do „Botoksu” były realizowane w: Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i w Kenii. Przygotujcie się na film, po którym już żadna wizyta u lekarza nie będzie taka jak dawniej!

   

  Thriller PL,

  ograniczenia wiekowe: od 15 lat,

  cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),

  czas trwania: 135 minut,

  zwiastun: https://youtu.be/UtppgDI-D20

   

  „Najlepszy”

  GODZINA: 18:10

  Nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie” - Łukasza Palkowskiego. Twórca tym razem znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

  Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

  Na ekranie zobaczymy m.in.: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.

   

  Biograficzny, dramat, sportowy PL,

  ograniczenia wiekowe: od 12 lat TBC,

  cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),

  czas trwania: 110 minut,

  zwiastun: http://https://youtu.be/JMCj75fvuOY

   

  „Listy do M. 3”

  GODZINA 20:20

  Bohaterowie przeboju kinowego Listy do M. i Listy do M.2 powracają! Listy do M. 3 to komedia romantyczno-świąteczna, której akcja dzieje się w dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Do obsady dołączyli: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Danuta Stenka, Iza Kuna, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Stanisława Celińska, Marcin Kwaśny i Grażyna Szapołowska. Na ekranie zobaczymy ponownie m.in. Wojciecha Malajkata, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka oraz Tomasza Karolaka jako niegrzecznego Mikołaja Mela. Reżyserem filmu jest Tomasz Konecki, twórca takich hitów jak Lejdis i Testosteron. Listy do M. 3 znajdzie się w kinach w całej Polsce już 10 listopada tego roku. Producentem jest TVN, dystrybutorem Kino Świat.

  Gwiazdorska obsada, wysokobudżetowa realizacja filmowa, humor, wzruszenia, przebojowa muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić. Listy do M. 3 opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

  Film Listy do M. 3 powstaje na podstawie scenariusza Marcina Baczyńskiego i Mariusza Kuczewskiego. Reżyserem jest Tomasz Konecki, autorem zdjęć Marian Prokop. W gronie twórców znalazły się także kostiumograf Dorota Roqueplo oraz scenografka Joanna Kaczyńska. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, producentką tytułu jest Marta Grela-Gorostiza.

  Listy do M. to cykl komedii produkcji TVN, świątecznych w klimacie i pełnych gwiazd, które podbiły serca widzów i znalazły się w czołówce najchętniej oglądanych polskich produkcji ostatnich lat. Pierwszą część filmu Listy do M., w kinach w 2011 roku obejrzało ponad 2,5 miliona Polaków, a Listy do M.2 w 2015 roku zdobyły blisko 3 milionową publiczność.

   

  Komedia romantyczna PL,

  ograniczenia wiekowe: od 12 lat,

  cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),

  czas trwania: 110 minut,

  zwiastun: https://youtu.be/JrsSRQ9-who

   

   

   

  Uprzejmie informujemy też, że Kino Objazdowe umożliwia  także zakup  popcoru i napojów z portfolio The Coca-Cola Company.

   

  ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z PROMOCJI: użytkownicy kart Visa przy płatności tą kartą mają możliwość zakupu biletów normalnych i zestawów w barku kinowych z 50% zniżką! Więcej na: https://kino.visa.pl/promocje

   

  WAŻNE INFORMACJE!

   

  *Strona kina: http://Kino.Visa.pl

  *Strona do bezpośredniego zakupu biletów: https://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/160

  *Zakupu biletów ulgowych oraz grupowych można dokonać jedynie w kasie kina w dniu wyświetlania filmu w naszej miejscowości.
  *Przedsprzedaż on line kończy się na 24h przed startem seansu.
  *Rezerwacji biletów (do późniejszego zakupu w kasie kina) można dokonywać telefonicznie, pod nr tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.
  * Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed seansem.
  *Kasa kina czynna w dniu przyjazdu od pierwszego do ostatniego seansu.

   

 • Obchody Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości- 11 Listopada 2017

  11 Listopada jest symbolem miłości do Ojczyzny, wiary i zwycięstwa. Upamiętniając go w uroczysty sposób oddajemy szacunek i honor symbolom narodowym oraz wszystkim tym, którzy odeszli walcząc za naszą wolność. Święto Niepodległości to ważny dzień w roku dla każdego patrioty.  Uroczyste obchody mają miejsce w każdym mieście i miasteczku. Nie inaczej było także u nas w Sułkowicach. O godz. 10-tej w Kościele NSPJ rozpoczęła się Msza Święta.

  Po nabożeństwie mieszkańcy naszej gminy udali się pod Pomnik Ofiar Pacyfikacji, aby w ten szczególny dzień złożyć kwiaty, wysłuchać kilku słów od władz miasta i pochylić się nad naszym narodowym Świętem. Delegacja Ośrodka Kultury także brała udział w obchodach 11 Listopada. Kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji złożyła Dyrektor SOK Pani Halina Obst wraz z dziećmi z ZPiT"Elegia" z Rudnika. Jak co roku Orkiestra Dęta, pod batutą Pana Andrzeja Moskala, wykonała wiązankę pieśni patriotycznych, a po przemarszu ulicami miasta do strażnicy wykonała 100 lat dla wyróżnionych Nagrodą Samorządową. W bieżącym  roku tego zaszczytu dostąpił m.in. Chór Seniorów „Elegia” pod kierownictwem Pani Haliny Repeć, który podczas uroczystości wręczenia nagród w ramach podziękowania zaśpiewał kilka pięknych utworów wybranych z szerokiego repertuaru.

   

   

  W sobotnie popołudnie mieszkańcy gminy  tradycyjnie już spotkali się w Sułkowickim Ośrodku Kultury na kolejnej edycji Wspólnego Śpiewania Pieśni Patriotycznych- Dla Ciebie Niepodległa Polsko! Sala widowiskowa została zapełniona do ostatniego miejsca. W tym roku wspólnie z przybyłymi zaśpiewali: chóry szkolne z Rudnika i Harbutowic wraz z opiekunem Panem Ireneuszem Przałą, chór SP nr 1 w Sułkowicach wraz z opiekunem Panem Dominikiem Bańdurą, przedszkolaki z PS nr 2 w Sułkowicach w asyście Pani Moniki Polewki, Moniki Piechoty oraz Dyrektor Pani Jadwigi Żak , uczniowie Szkoły Muzycznej, Adam Lempart oraz Chór Seniorów „Elegia” pod batutą Pani Haliny Repeć. Chór Seniorów, który przed południem odebrał Nagrodę Samorządową zaskoczył specjalnym utworem- piosenką nieznanego autora o pacyfikacji Sułkowic , której zapis nutowy wykonany przez Józefa Oliwę (śp. organistę z Sułkowic), był przed laty wydrukowany w Gazecie Gminnej Klamra. Dzięki wyświetlanym na rzutniku tekstom, każdy mógł włączyć się w śpiewanie i dołożyć swoją cegiełkę do stworzenia niezwykłej atmosfery, która zapanowała w SOK-u. W tym dniu swoją obecnością  zaszczycił nas również Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Piotr Pułka.

   

   

   

  Serdecznie dziękujemy wykonawcom oraz ich opiekunom za wspaniałą oprawę naszej uroczystości. Mamy nadzieję, że tak liczne Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych zostanie wpisane na stałe w kalendarze mieszkańców naszej gminy.

  Więcej zdjęć w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=83

  Zdjęcia: Joanna Gatlik Kopciuch, Norbert Śmiłek


  B.S

 • Nagroda Samorządowa dla Chóru Seniorów "Elegia" z Rudnika

  Jak co roku Rada Miasta Sułkowice, po zweryfikowaniu i omówieniu wszystkich licznie dostarczonych wniosków, wyróżniła laureatów tegorocznej Nagrody Samorządowej. Pośród wyróżnionych znaleźli się: OSP Biertowice, Ryszard Judasz oraz nasz Chór Seniorów „Elegia” z Rudnika rozwijający się pod skrzydłami Pani Haliny Repeć. W ramach podziękowania w dniu wręczenia nagród 11.11.2017 r., Chór Seniorów zaśpiewał kilka piosenek ze swojego szerokiego repertuaru. Tradycyjnie Orkiestra Dęta Sułkowickiego Ośrodka Kultury odegrała dla wszystkich laureatów  wspaniałe "STO LAT".

   

   

   

  Chór powstał w listopadzie 2009 r. z inicjatywy dawnych członków ZPiT Elegia, by utrzymać przy życiu lokalne tradycje i śpiewy. Dyrygentem chóru jest Halina Repeć, a w zespole panuje znakomita atmosfera, wzajemna życzliwość i radość ze wspólnego muzykowania. Po raz pierwszy Chór Seniorów zaśpiewał na dożynkach powiatowych w Sułkowicach w 2010 r. i od tego czasu rokrocznie ośpiewuje gminny wieniec. Koncertuje również na uroczystościach parafialnych i gminnych, takich jak: opłatki, Złote Gody, czy Dni Sułkowic. Chór ma na koncie m.in. występ pod Pomnikiem Grunwaldzkim w Krakowie – 600 chórów na 100–lecie Roty czy w Chochołowie na 50-lecie kapłaństwa ks. Władysława Kosa (byłego proboszcza parafii w Rudniku). Chór współpracuje ze Stowarzyszeniem Gospodyń „Kalina” z Rudnika, a część osób należy do obydwu formacji. Dzięki autorskiemu projektowi „Kaliny” udało się pozyskać środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, które wraz ze wsparciem Gminy Sułkowice i Sułkowickiego Ośrodka Kultury zaowocowało zakupem strojów dla chóru, programu do pisania nut, zatrudnieniem dyrygenta i wydaniem śpiewnika z tradycyjnymi piosenkami rudnickimi i towarzyskimi. Zespół systematycznie wzbogaca swój repertuar, doskonali jego wykonanie, łączy, kształci i mobilizuje ludzi, konsekwentnie przypominając o lokalnej tradycji i kulturze.

  Gmina nie wypłaca laureatom nagród pieniężnych, ale każdemu funduje nagrodę rzeczową o wartości 2500 zł.

   

  Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom,życzymy dalszego rozwoju oraz spełnienia w życiu zawodowym i osobistym.   

  Fot. Joanna Kopciuch Gatlik

 • Uroczysta Akademia z okazji 11 Listopada

  W   piątek 10.11.2017 r. Sułkowicki Ośrodek Kultury wypełnił się po brzegi uczniami szkół całej naszej gminy. Wszystko to za sprawą uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości przygotowanej przez  uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach. Równo o godz. 10:00 Dyrektor  placówki Pani  Krystyna Madejczyk powitała wszystkich gości. Podniosłym przemówieniem wprowadziła przybyłych w uroczysty charakter spotkania i oddała głos swoim podopiecznym. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i w piękny sposób przybliżyli trudną historię naszego państwa. Był Mazurek Dąbrowskiego, Krakowiak, patriotyczne pieśni oraz nowoczesna taneczna interpretacja. Każdy z występujących wkładał w swoją rolę całe serce co widać było po reakcji publiczności.

   

   

  Gratulujemy wspaniałego widowiska wszystkim uczniom i nauczycielom ze SP nr 1 w Sułkowicach!

  Więcej zdjęć w galerii: https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=82#gallery/82


  B.S

 • II Korowód Świętych

  W tym roku już po raz drugi odbył się Korowód Świętych w Sułkowicach – 29 października 2017 r.

  Dzieci w strojach świętych i błogosławionych uczestniczyły we Mszy Świętej o godz. 11.30. Po niej wszyscy udali się na strażnicę, gdzie odbyły się gry, zabawy i konkurs na najlepszy strój i rekwizyt. Podczas korowodu, jury wybrało najlepsze stroje w trzech kategoriach: przedszkola, uczniowie klas I-III oraz klasy IV i starsi.
  Podczas imprezy, na scenie sułkowickiej strażnicy, piosenki o świętych i nie tylko śpiewały niezawodne Dzieci Chudego :)

   

   

  Więcej o Korowodzie można przeczytać na stronie naszej gminy:  http://gmina.sulkowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2846:korowod-witych-w-sukowicach-29-padziernika-2017-r&catid=6:aktualnosci-ogolne

  Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Gatlik- Kopciuch za udostępnienie zdjęć.


  B.S

 • WYNIKI KONKURSU NA "NAJWIĘKSZEGO I NAJCIĘŻSZEGO GRZYBA SEZONU 2017"

  Poniżej zamieszczamy protokół z konkursu na "NAJWIĘKSZEGO I NAJCIĘŻSZEGO GRZYBA SEZONU 2017".

  ------->PROTOKÓŁ<--------

  W dniu 28.10.2017r. Jury w składzie : Mirosław  Polak,  Norbert  Śmiłek, na podstawie notatek sporządzanych podczas przynoszenia grzybów do Sułkowickiego Ośrodka Kultury, w których był odnotowany ciężar grzybów stwierdziło, że przyniesiono 19 grzybów. Jury przyznało następujące miejsca :

  1.   Adam Dzidek – Borowik Szlachetny 1,850 kg

  2.   Jacek Chmielik - Borowik Szlachetny 1,061 kg

  3.   Jacek Bochenek- Borowik Szlachetny 1,005 kg

  4.   Filip Włoch - Borowik Szlachetny 0,920 kg

  5.   Grzegorz Leśniak- Borowik Szlachetny0,830 kg

  6.   Aleksandra Babiak- Borowik Szlachetny 0,820 kg 

  Dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie za tak duże zainteresowanie. Składamy również serdeczne gratulacje zwycięzcom i zapraszamy po odbiór nagród dnia 31.10.2017 r. (wtorek) do Sułkowickiego Ośrodka Kultury na godz. 17:00.

   

  WYNIKI WSZYSTKICH WAKACYJNYCH KONKURSÓW DOSTĘPNE NA: https://sok-sulkowice.edupage.org/text/?text=text/text27&subpage=4


  B.S

 • Rok Kulturalny 2017/2018 zainaugurowany

  Tradycyjnie Sułkowicki Ośrodek Kultury uroczyście zainaugurował nowy Rok Kulturalny. Podczas uroczystości, która miała miejsce 15.10.2017 r., zaprezentowały się grupy działające przy SOK. Na scenie – obok działających od wielu lat zespołów, takich jak Orkiestra Dęta, Chór Apassionata, ZPiT „Elegia” Rudnik , Chór Seniorów Elegia,  ZT Retro czy Dzieci Chudego, obejrzeć można było występ nowo utworzonej sekcji baletowej, nową grupę tańca nowoczesnego dla przedszkolaków oraz widowiskowy pokaz karate. Każda z formacji przygotowała krótki program artystyczny.

   

     

     

   

   

  Inauguracja Roku Kulturalnego to znakomita okazja, nie tylko do zaprezentowania bogatej oferty naszego Ośrodka, to czas w którym należy także docenić dokonania naszych instruktorów, pracowników, podopiecznych oraz wszystkich wspierających nasze działania. Jako pierwszy, po występie Elegii na scenę poproszony został Pan Adam Woźnica, którego jubileusz 45-lecia wspólnego muzykowania z Zespołem został uczczony właśnie tego dnia. Pan Adam w trakcie zaśpiewanego mu „STO LAT” otrzymał z rąk Dyrektor SOK Pani Haliny Obst oraz Burmistrza Sułkowic Pana Piotra Pułki pamiątkowy dyplom oraz upominek.

  W dalszej części uroczystości  wręczono nagrody SOK KULTURA 2017 za wspieranie działań kulturalnych  organizowanych przez SOK oraz reprezentowanie i promowanie Gminy Sułkowice. Tytuł otrzymali: ZPiT „Elegia” Rudnik, Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Dziadkowiec oraz brązowy medalista szachowych Mistrzostw Świata do lat 16 Szymon Gumularz

  Tradycyjnie został również przyznany tytuł INSTRUKTORA SOKu 2017. Nagrodę otrzymał instruktor  koła szachowego Pan Kamil Makówka, którego wychowanek Szymon został brązowym medalistom MŚ. Tytuł został przyznany za  20 letnie promowanie „królewskiej gry” w Sułkowickim Ośrodku Kultury poprzez organizowanie Turnieju Sułkowicka Jesień Szachowa oraz szkolenie młodych szachistów.

  Podczas gdy kolejni artyści przygotowywali się do występów Pani Dyrektor poprosiła na scenę również wyróżnionych podopiecznych SOK, instruktorów, którzy spełniają pasje i marzenia naszych dzieciaków oraz wszystkich pracowników SOK bez których działanie naszego Ośrodka nie byłoby możliwe, aby w asyście wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Pani Krystyny Sosin oraz Pana Kazimierza Króla wręczyć im dyplomy i upominki.

  Podziękowania za reprezentowane i promowanie gminy Sułkowice oraz Sułkowickiego Ośrodka Kultury podczas licznych konkursów plastycznych i turniejów szachowych powędrowały do: Julii Mądrali, Anny Kiebzak, Weroniki Garbień, Emila Bochenka oraz Artura Mądrali.

  Instruktorzy SOK: Ewa Garbień- Koło Plastyczne; Barbara Burtan- ZT Retro, Taniec Nowoczesny dla Przedszkolaków; Grażyna Ziaja- ZT Retro, Balet; Beata Szuba- ZPiT Elegia, gimnastyka korekcyjna, fitness, Joanna Ulman- ZPiT Elegia; Halina Repeć- Chór Seniorów, Stanisław Judasz- ZPiT Elegia, Tadeusz Ziembla- Orkiestra Dęta, Andrzej Moskal- Orkiestra Dęta, Mateusz Gniewek- Koło Gitarowe, Mateusz Pitala- Chór Apassionata, Dzieci Chudego, Koło Gitarowe , Kamil Makówka- Koło Szachowe, Janusz Kotyrba- Karate

  Pracownicy SOK : Bogusława Górka, Maria Nowak, Monika Lempart , Danuta Moskal, , Norbert Śmiłek, Mirosław Polak.

  Więcej zdjęć w galerii:

  https://sok-sulkowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=79#gallery/79


  B.S

 • WYCHOWANEK SOK-u MEDALISTĄ MISTRZOSTW ŚWIATA!

  Wielki sukces, w rozgrywanych w stolicy Urugwaju Montevideo Szachowych Mistrzostwach Świata Juniorów, odniósł mieszkaniec Sułkowic i były wychowanek naszego Ośrodka Kultury Szymon Gumularz.

  Reprezentujący Polskę Szymon w kategorii wiekowej chłopców do lat 16 zajął w gronie 72 zawodników doskonałe 3-cie miejsce i wywalczył brązowy medal mistrzostw świata.

  Na stronie internetowej Polonii Wrocław Tomasz Brusilo pisze: …dobiegły końca zmagania w szachowych Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 14, 16 i 18. Ogromny sukces osiągnął Szymon Gumularz z Polonii Wrocław, który wywalczył brązowy medal! Gratulujemy!

  Szymon kapitalnie spisał się w Urugwaju – w 11 rundach odniósł aż 7 zwycięstw, zanotował 3 remisy i tylko jedną porażkę. W ostatniej rundzie rozstawiony z numerem 11 zawodnik Polonii Wrocław zmierzył się z turniejową “jedynką” – utalentowanym Andreyem Esipenko z Rosji (rank. 2540!). Ta partia zakończyła się szybkim remisem, po którym Rosjanin zapewnił sobie złoty, a nasz Szymon brązowy medal. Srebro wywalczył Yi Zhu z Chin – cała trójka zdobyła po 8,5 pkt.

  Dodajmy, że oprócz brązowego medalu Szymon wróci z Ameryki Południowej także z rankingiem ELO powiększonym o 30 punktów!

  Składamy Szymonowi wielkie gratulacje!

  Trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery szachowej!


  K.M

 • ZMIANA GODZIN ZAJĘĆ TANECZNYCH

  Poniżej zamieszczamy aktualny harmonogram zajęć RETRO, baletu i tańca nowoczesnego dla przedszkolaków.

  PONIEDZIAŁEK

  16:00-16:55 taniec nowoczesny dla przedszkolaków w wieku 3,5-6 lat

  17:00-18:00 RETRO I

  18:00-19:00 RETRO II

  19:00-20:00 RETRO III

  ŚRODA

  16:30-17:30 balet 3-9 lat (połączone obie grupy)

  17:30-18:30 RETRO I

  18:30-19:30 RETRO II

  19:30-20:30 RETRO III

   

  STRÓJ

  BALET - getry, koszulka, baletki lub skarpetki

  TANIEC NOWOCZESNY I RETRO - wygodny dres lub getry i adidasy

 • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŻNIWA 2017"

  Poniżej przedsatwiamy wyniki naszego wakacyjnego Konkursu Plastycznego "ŻNIWA 2017".

  Pośród zgłoszonych prac jury przyznało:

  I miejsce -  Oliwia Klimczyk - PS Harbutowice

  II miejsce – Aleksandra Koczkodaj – SP nr 3 Biała Podlaska

  III miejsce – Maja Stefaniak - SP nr 3 Biała Podlaska

  Wyróżnienie: Emilia Daniluk SP nr 3 Biała Podlaska, Michał Michalczuk SP nr 3 Biała Podlaska, Aleksandra Gawrysiuk SP nr 3 Biała Podlaska

  Jury serdecznie gratuluje wykonawcom oraz opiekunom za tak ogromny wkład pracy i  zainteresowanie konkursem. Komisja szczególnie doceniła oryginalność,  pomysłowość autorów oraz samodzielność wykonania prac.

  Protokół z posiedzenia komisji: PROTOKOL

  I miejsce -  Oliwia Klimczyk

   

  II miejsce – Aleksandra Koczkodaj

   

  III miejsce – Maja Stefaniak - SP nr 3 Biała Podlaska

   


  B.S

 • WYNIKI PRZESŁUCHAŃ!

  WYNIKI PRZESŁUCHAŃ!

  Lista dzieci zakwalifikowanych do zespołu Dzieci Chudego:

  1.  Julia Oliwa
  2.  Milena Puć
  3.  Oliwia Ochojna
  4. Adam Lempart
   
  Wszystkim dzieciom biorącym udział w przesłuchaniach dziękujemy za udział i gratulujemy występu!
  Szczegółowe informacje na temat wyników przesłuchań (również dla osób, które się nie zakwalifikowały do zespołu) można uzyskać w Sułkowickim Ośrodku Kultury u pana Mateusza Pitali w najbliższy czwartek w godz. 18:00-18:30.
   
 • Zajęcia w roku 2017/2018

  Sułkowicki Ośrodek Kultury zachęca dzieci, młodzież i dorosłych do zapoznania się z ofertą zajęć na rok szkolny 2017/2018. Zapisy do grup przyjmować będą pracownicy SOK. Szczegółowe  informacje dostępne w biurze Sułkowickiego Ośrodka Kultury od pon.- pt. w godz. 8:00-20:00, tel. (12) 273 34 59 lub na www. sok.sulkowice.pl

  Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, wiek uczestnika oraz telefon kontaktowy.

  Karta_uczestnika_2017.docx

   

    

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć