Nawigacja

 • Tak KochaNIE- Komedia Doroty Ruśkowskiej

 • Mała Elegia rośnie w siłę

  W dniu 10 czerwca 2018r. w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbył się 28. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK, w którym brała udział nasza Mała Elegia. Do tegorocznej edycji przeglądu zaproszenie przyjęło 8 zespołów folklorystycznych w tym: 7 zespołów prezentujących folklor w formie autentycznej oraz 1 instrumentalista ludowy. Mniejsza ilość uczestników w stosunku do poprzednich lat spowodowana była nowym, bardziej surowym regulaminem. Eliminujący sporą część wykonawców był zupełny zakaz używania akordeonu- instrumentu, który stanowi podstawę większości obecnych zespołów. Również w naszej grupie akordeon stanowi trzon. Mieliśmy dwa wyjścia, zrezygnować z tegorocznego konkursu lub spróbować zawalczyć i diametralnie odmienić kapelę. Kto zna nasz zespół  ten wie, że Elegia tak łatwo się nie poddaje. Po konsultacji z akompaniatorem Panem Stanisławem Judaszem stwierdziliśmy, że czas wyruszyć na muzyczne poszukiwania. Szalone tempo, presja oraz nie dający się zatrzymać czas potrafią czynić cuda. Już po kilkunastu godzinach od rozmowy do zespołu przybył nowy instrument- HELIGONKA. Do maja zupełnie obca, dziś powoli włączająca się w muzykę.

  Możemy jechać- mamy nowy program, nowy instrument i wielką ochotę dorównać naszym starszym kolegom, którzy nie dawno znów wrócili z nagrodą.

   

  Po ciężkich próbach i długich godzinach spędzonych na sali tanecznej w końcu doczekaliśmy się- jedziemy do Łoniowej. Nieco po 15 dotarliśmy na miejsce, gdzie od razu można było wyczuć wyjątkową folkową atmosferę. Mnóstwo dzieciaków w regionalnych strojach  czekających na swój występ oraz stoiska z drewnianymi zabawkami. W końcu przyszła pora na nasz występ. Dzieciaki dały z siebie wszystko, zeszły ze sceny  bardzo zmęczone ale równie zadowolone z siebie.

   

  Uczestników oceniała komisja artystyczna w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog, Wiesława Hazuka – choreograf, Beata Rompała- folklorysta , Benedykt Kafel – etnograf oraz Aleksander Smaga- muzyk. Podobnie jak w zeszłym roku i tym razem komisja doceniła naszą pracę.  Program „ U Nasy Zośki w chałupie” zajął II miejsce w swojej kategorii ( Komisja artystyczna w tym roku nie przymałą I miejsca). Mała Elegia dostała nagrodę finansową w wysokości 1700 zł i jako jedyna otrzymała kwalifikację na 42. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Jest to ogromne wyróżnienie ale też pierwsza kwalifikacja zespołu do Rabki. To naprawdę fantastyczna sprawa!

   

  Mała Elegia rośnie w siłę - Obrazek 1 Mała Elegia rośnie w siłę - Obrazek 2

  Mała Elegia rośnie w siłę - Obrazek 3

   

  Korzystając z okazji kierujemy gorące podziękowania dla rodziców, za wielkie wsparcie oraz kibicowanie w tak ważnym dla Zespołu dniu. Jesteście naprawdę wspaniali! Dziękujemy, że kształtujecie w swoich pociechach poczucie odpowiedzialności, przyprowadzając je regularnie na próby. Jest to naprawdę bardzo ważne czego efekty widać na każdym kroku.

  Młodym tancerzom, instruktorom oraz kapeli serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy dalszego rozwoju!

  Fot. MCK SOKÓŁ


  B.S

 • Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach

  22 maja 2018 roku, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach rozstrzygnięto V Powiatowy Konkurs Plastyczny „FOLKLOR W DUSZY GRA”. Pocztówka na ludowo.

    
  Komisja w składzie: Elżbieta Moskal – plastyk,  Ewa Tkaczyk – plastyk, bibliotekarz, Elżbieta Narewska – nauczyciel historii sztuki, dokonała przeglądu i oceny 183 prac plastycznych, wykonanych przez dzieci, młodzież oraz uczestników zajęć WTZ z powiatu myślenickiego. Komisja, podczas oceniania prac, zwróciła uwagę na zrozumienie tematu, samodzielność wykonania, estetykę, ekspresję i wrażliwość plastyczną, ukazanie bogactwa wzorów ludowych charakterystycznych dla folkloru polskiego.

   

  Naszymi laureatkami zostały:

  Kategoria Szkoła Podstawowa kl. I-III

  Oliwia Marek - I miejsce

  Alicja Batko - I miejsce

  wyróżnienie: Lena Gaweł

   

  Kategoria Szkoła Podstawowa  kl. IV-VI

  Weronika Garbień - I miejsce

  Izabela Bochenek -II miejsce

  wyróżnienie:

  Aleksandra Światłoń

  Karolina Skrzypek

   

   

  Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 1 

  Autor Pracy: Oliwia Marek

   

  Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 2

  Autor Pracy: Alicja Batko

  Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 3

  Autor Pracy: Lena Gaweł

   

   

   

   Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 4

   Autor Pracy: Weronika Garbień

   

   

    Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 5

   Autor Pracy: Izabela Bochenek

   

     Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 6  

  Autor Pracy: Karolina Skrzypek

   

  Mamy laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego w Dobczycach - Obrazek 7

  Autor Pracy:  Aleksandra Światłoń


  E.G

 • KONCERT LAUREATÓW XI Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej

  Koncert Laureatów to wydarzenie, które jest zwieńczeniem festiwali muzycznych odbywających się corocznie w Sułkowickim Ośrodku Kultury. Podczas tej wyjątkowej imprezy na scenie prezentują się zwycięzcy poszczególnych kategorii, którzy mogą się pochwalić swoimi umiejętnościami przed pełną salą sympatyków muzyki. Nie inaczej było tym razem. W niedzielne popołudnie, 10 czerwca o godz. 16:00, sala widowiskowa SOK zabrzmiała pełnią barwnych dźwięków. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Dyrektor Sułkowickiego Ośrodka Kultury Pani Halina Obst oraz Burmistrz Sułkowic Pan Piotr Pułka złożyli laureatom serdeczne gratulacje oraz wręczyli nagrody.

  KONCERT LAUREATÓW XI Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej - Obrazek 1  KONCERT LAUREATÓW XI Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej - Obrazek 2

  Podczas tegorocznej edycji Festiwalu na podium znalazło się aż 18 uczestników z 8 kategorii,  wyróżnienia zdobyły 11 osób. Przyznana została także NAGRODA SPECJALNA DYREKTORA SOK w postaci bonu finansowego.

  KONCERT LAUREATÓW XI Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej - Obrazek 3

  Organizatorem Festiwalu byli: Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

  Serdecznie Gratulujemy Wszystkim Laureatom i zapraszamy za rok!

  Więcej zdjęć w galerii:

  PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE- 05.06.2018

  KONCERT LAUREATÓW- 10.06.2018

  Protokół z Festiwalu dostępny na: https://sok-sulkowice.edupage.org/text/?text=text/text23&subpage=2

 • XIII edycja "ZWIERCIADŁA" przeszła do historii

  7 czerwca  w SOK miało miejsce rozdanie nagród w XIII Regionalnym  Konkursie Plastycznym  „Zwierciadło” edycja 2018 pt." Wolnym jest ten, którego niczym nie zniewolił świat". Konkurs rozstrzygnięto 4 czerwca. Prace oceniało jury w składzie: Anna Witalis- Zdrzenicka – Przewodniczący, Aleksandra Korpal – Członek, Bogusława Górka- Członek. Wyniki zostały ogłoszone na stronie  internetowej Sułkowickiego Ośrodka Kultury www.sok.sulkowice.pl. Cieszymy się, że tematyka konkursu wzbudziła zainteresowanie wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W tegorocznym konkursie  wzięło udział 68 osób, z czego 16 otrzymało nagrody a 9 wyróżnienia. Organizatorem konkursu jak co roku są: Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

  Gratulujemy i zapraszamy za rok!

  XIII edycja "ZWIERCIADŁA" przeszła do historii - Obrazek 1  XIII edycja "ZWIERCIADŁA" przeszła do historii - Obrazek 2

  Zdjęcia prac oraz z rozdania nagród do obejrzenia w galerii:

  http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=112#gallery/112

  Wynii konkursu na stronie:

  https://sok-sulkowice.edupage.org/text24/?


  B.S

 • Dzień Dziecka z SOK-iem

  Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, bowiem święto obchodzą nasi najmłodsi podopieczni. Sułkowicki Ośrodek Kultury wyszedł naprzeciw milusińskim i zorganizował kolejne wydarzenie dedykowane właśnie dla nich- Dzień Dziecka nad sułkowickim  Zalewem, który odbył się 30 maja. Atrakcje przygotowane dla dzieciaków zdecydowanie przypadły im do gustu. Malowanie twarzy, tworzenie slime’ów (specjalnych elastycznych substancji), wspólne zabawy przy muzyce oraz tor przeszkód z losami i kącik plastyczny przyciągnęły tłumy roześmianych twarzy. Pokaz taneczny „Retro” z możliwością czynnego uczestnictwa również zainteresował sporą część przybyłych.

  W ramach naszego Dnia Dziecka każdy, czynnie biorący udział w przygotowanych przez nas atrakcjach, otrzymał piękny kolorowy worek- plecak. Spragnieni dostali również wodę oraz słodki poczęstunek od Pani Dyrektor. Każdy z chętnych otrzymał także kolorowy balonik. Środek tygodnia w blasku słonecznych promieni wszyscy spędzili w miłej i radosnej atmosferze. Pogoda dopisała, humory dzieci i rodziców też.

  Dzień Dziecka z SOK-iem - Obrazek 1  Dzień Dziecka z SOK-iem - Obrazek 2

  Dzień Dziecka z SOK-iem - Obrazek 3 Dzień Dziecka z SOK-iem - Obrazek 4

   

   

  Gorące podziękowania składamy wszystkim pracownikom SOK oraz instruktorom zaangażowanym w ten szczególny dzień, bez których organizacja nie byłaby możliwa. Za zdjęcia dziękujemy Pani Joannie gatlik- Kopciuch. Moc serdeczności przekazujemy również Pani Jolancie Wojdyle, która sprezentowała baloniki ozdabiające amfiteatr.

   

  Zdjęcia: SOK, Joanna Gatlik- Kopciuch

   

  Więcej zdjęć w galerii :http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=108#gallery/108


  B.S

 • Nagrodzeni trzeci rok z rzędu.

  W dniach 25, 26 i 27 maja 2018r. nad Parkiem Kępińskich w Szczurowej rozbrzmiewały krakowskie melodie obwieszczając 36. edycję Przeglądu Zespołów Regionalnych Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK, w którym- jak prawie każdego roku- do rywalizacji stanął Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” z Rudnika.

  Do udziału w  tegorocznym  Przeglądzie, który ma charakter konkursu, zgłosiła się rekordowa liczba  około 100. Wykonawców Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich i Pogórza Ciężkowickiego. Łącznie na scenie w Szczurowej przez 3 dni wystąpiło ok. 1000 osób. Uczestników oceniała komisja artystyczna w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog, Wiesława Hazuka – choreograf, Aleksander Smaga – muzyk, Beata Rompała- folklorysta oraz Benedykt Kafel – etnograf.

  Pośród wykonawców nie mogło zabraknąć naszego ZPiT "Elegia" Rudnik, który zachęcony ubiegłoroczna lokatą z ochotą wkroczył na scenę. W sobotnie popołudnie pokazano kolejną część Rudnickiego Wesela- program „Cepimy Marysie!”,  autorstwa  Pana Stanisława Stręka. Komisja z wielkim zaciekawieniem oglądała przygotowane widowisko, które spotkało się również z dużą aprobatą i żywą reakcją  ze strony widowni. Trwający 30 minut pokaz przyciągnął uwagę wielu ludzi ponieważ wyróżniał się żywym charakterem i zmiennością tańców. Przygotowany przez „Elegię” program przedstawiał obrzędy związane z  symbolicznym wykupem panny młodej i finalnym zakładaniem czepca. Było ogrywanie, obtańcowywanie i ośpiewywanie młodej. Nie obyłoby się też bez samego tańcowania. Szybkie polki, obereczki i dostojne walczyki. Nie mogło zabraknąć również naszego starodawnego Fila wykonanego przez najstarszych. Podczas Rudnickiego Wesela pojawiło się wiele tańców i dawnych, archaicznych przyśpiewek z naszych okolic.

    Nagrodzeni trzeci rok z rzędu. - Obrazek 1  Nagrodzeni trzeci rok z rzędu. - Obrazek 2

  Po zakończeniu występu zarówno tancerze, kapela oraz instruktorzy (Joanna Ulman, Beata Szuba, Stanisław Judasz) byli zadowoleni z efektów jakie udało się osiągnąć. Jak zwykle zespół stanął na wysokości zadania. Po zeszłorocznym II miejscu zespół miał ambicję aby znaleźć się na podium. Jednak konkurencja podczas Krakowskiego Wianka była duża, a poziom prezentowanych widowisk bardzo wysoki. Na szczęście i tym razem komisja doceniła naszą Elegię i przyznała jej III miejsce w kategorii zespół dorosły prezentujący folklor w formie autentycznej oraz nagrodę pieniężną w wysokości 850 zł. Wygrana cieszy tym bardziej, iż był to najliczniejszy pośród dotychczasowych przeglądów w Szczurowej, na których komisja artystyczna często nie przyznaje żadnego miejsca w danej kategorii.

  Nagrodzeni trzeci rok z rzędu. - Obrazek 3

  Gratulujemy naszemu Zespołowi, który od 3 lat staje na szczurowskim podium i godnie reprezentuje naszą społeczność.

  Zdjęcia: Rafał Judasz

  Więcej zdjęć w galerii: 36.KRAKOWSKI WIANEK


  B.S

 • Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna.

  W dniu 23.05.2018r. Sułkowicki Ośrodek Kultury odwiedziło liczne grono Mam. Panie zebrały się aby obejrzeć koncert przygotowany z okazji Dnia Matki. Kocham Cię Mamo, bo taki tytuł nosiło widowisko, zgromadziło pełną salę uśmiechniętych Mamusi. Dla Każdej z Nich przygotowano specjalne, ręcznie wykonane laurki z pięknymi cytatami, które dzieci miały uzupełnić własnymi życzeniami. Nasz koncert był otwarty dlatego na widowni nie zabrakło również dumnych tatusiów, rodzeństwa, babć i dziadków oraz innych członków rodziny. Sala widowiskowa kolejny raz wypełniła się po brzegi.

   

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 1  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 2

  Koncert rozpoczął się występem naszej grupy baletowej, która jak zwykle rozczuliła publiczność i wprawiła ją w odpowiedni nastrój. Po tańcu Burmistrz Sułkowic Pan Piotr Pułka oraz Dyrektor SOK Pani Halina Obst złożyli życzenia wszystkim Mamom. Wydarzenie, podczas którego wystąpiły grupy działające przy SOK, poprowadziła Pani Monika Lempart. Uroczystość swoimi występami uświetniły: grupa baletowa, ZT Retro, grupa Tańca Nowoczesnego dla Przedszkolaków, Dzieci Chudego, sekcja Karate, koło gitarowe, uczennice lekcji śpiewu oraz ZPiT Elegia. Ponadto w tym roku  specjalnie dla Mam została przygotowana niezwykła niespodzianka- Koncert wokalistki, aktorki musicalowej, producent kilku spektakli muzycznych Katarzyny Cygan

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 3  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 4

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 5 Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 6 Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 7

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 8. Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 9

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 10  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 11

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 12  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 13

  Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna. - Obrazek 14

  Przez całe popołudnie czuć było atmosferę miłości i wzruszenia jaka zapanowała w SOK-u. Uśmiechy nie znikały z twarzy dumnych Mam oraz ich pociech. Każdy był zadowolony, że właśnie w ten sposób postanowił spędzić popołudnie.

  Mamy nadzieję, że koncert podobał się wszystkim i zostanie zapamiętany na długo.

  Więcej zdjęć w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=107#gallery/107


  B.S

 • Noc Muzeów w Myślenicach

  Sobota  19.05. 2018 r.  była dla naszego ZPiT „Elegia” Rudnik  dniem (a może raczej nocą) pełnym emocji. Zarówno doświadczeni członkowie grupy jak i ci mniej obyci ze sceną mieli ważne zadanie do wykonania.  Zespół został bowiem zaproszony na Noc Muzeów w Myślenicach organizowaną przez myślenickie Muzeum Niepodległości. Występ jak występ można by rzec- trzeba się przyłożyć i wykonać swoje zadanie najlepiej jak się potrafi i z uśmiechem na ustach, tanecznym krokiem oczarować publiczność. Ten koncert miał być wyjątkowy.  Dzieci po raz pierwszy występowały o tak późnej porze, w trudnym „technicznie” budynku „Sokoła”  i było  to dla nich ogromne przeżycie. Grupa dorosła natomiast premierowo wystawiała kolejną część rudnickiego Wesela pt. „Cepimy Marysie”.  Pełna sala, późna pora oraz emocje tworzyły  bardzo energetyczną mieszankę.  

   

  Noc Muzeów w Myślenicach - Obrazek 1  Noc Muzeów w Myślenicach - Obrazek 2

   

  Gdy po pierwszej  części  wydarzenia kapela zagrała kilka melodii, przyszła pora na tancerzy. Dzieci wspaniale zaprezentowały się z  przygotowaną wcześniej wiązanką tańców i pieśni z okolic Rudnika i otrzymały wielkie oklaski oraz ogrom serdeczności ze strony widowni. Po nich nadszedł czas na naszą premierę, nad którą intensywnie pracowaliśmy od lutego.  Nie trzeba było długo czekać aby okazało się, że się udało. Publiczność żywiołowo reagowała i nagradzała zespół gromkimi brawami. Uśmiechy towarzyszyły wszystkim od pierwszych słów przedstawienia aż do ostatniej przyśpiewki. To była naprawdę wspaniała noc, którą zapamiętamy na długo.

   

  W tym roku Noc Muzeów w Myślenicach minęła pod hasłem „Muzeum na walizkach”,  już po raz dziewiąty Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprosiło mieszkańców na spotkania wyjątkowe, bo w budynku „Sokoła” przy ul. Jordana 3. – W połowie drogi między obecną siedzibą w „Domu Greckim” a powstającym budynku przy ul. Traugutta – mówił prowadzący wieczór i dyrektor tej placówki Paweł Lemaniak. Podczas sobotniniego wieczoru zaprezentowana została wystawa fotograficzna Michała Zięby połączona z prezentacją dotyczącą powstania albumu ,,Smaki Ziemi Myślenickiej” wydanego w 2015 r. przez Stowarzyszenie LGD ,,Między Dalinem i Gościbią”. Gości, regionalnymi potrawami, częstowały Koła Gospodyń Wiejskich. Na zakończenie dyrektor placówki zaprezentował bieżącą działalność Muzeum Niepodległości, które ,,na walizkach” czeka na swoją nową siedzibę.

   

  Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrektora Muzeum Niepodległości Pana Pawła Lemianiaka oraz Prezesa Stowarzyszenia LGD "Między Dalinem a Gościbią" Pana Kazimierza Dąbrowskiego za zaproszenie, gościnę i możliwość uczestnictwa w myślenickiej Nocy Muzeów.

   

  Noc Muzeów w Myślenicach - Obrazek 3

   

  Nasze najbliższe występy:

  Grupa dziecięca:

  „Kocham Cie Mamo!”- Koncert z okazji Dnia Matki w Sułkowickim Ośrodku Kultury,  23 maja

  Krakowiaczek-Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego w Łoniowej, 10 czerwca

   

  Grupa dorosła:

  Krakowski Wianek- Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka w Szczurpwej, 26 maja

  Family Fest na stadionie sportowym w Sułkowicach, 3 czerwca

   

  Więcej zdjęć w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=106#gallery/106

   

  Zdjecia: KMY.PL, Gazeta Myślenicka


  B.S

 • 3 Maja w Sułkowicach

  Uchwalona 3 maja w 1791 roku przez Sejm, Konstytucja wprowadzała nowe rozwiązania prawne niespotykane dotąd w Europie. Konstytucja polepszała funkcjonowanie prawa i wprowadzała udogodnienia dla obywateli. Dzięki niej zniesiono wypaczoną przez posłów inicjatywę Liberum Veto, które przybrało przez lata zupełnie inny kształt od zamierzeń ustawodawców. Mimo rewolucyjnego charakteru dokumentu zawarte w niej rozwiązania nie zostały wykorzystane w praktyce.

  Cztery lata po podpisaniu konstytucji, Polska po trzecim z rozbiorów zniknęła z map Świata na 123 lata. Ten dokument to dowód na mądrość i świadomość polityczną naszych ojców. To dowód, że Polacy wbrew podziałom politycznym, potrafią się zjednoczyć w imię dobra ogółu, dobra Polski. Święto przypomina nam wysiłki patriotów, którzy podjęli się trudnego zadania reformy państwa chylącego się ku upadkowi.

   

  Na pamiątkę wydarzeń w tym dniu o godzinie 10:00 w Sułkowicach odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem NSPJ, podczas której już tradycyjnie grała Orkiestra Dęta Sułkowickiego Ośrodka Kultury a zaśpiewał Chór Apassionata. Po mszy zgromadzeni na obchodach przeszli pod pomnik Ofiar Pacyfikacji. Uroczystości przed pomnikiem rozpoczęły się od odegrania Hymnu Państwowego, po czym przedstawiciele Powiatu, Gminy, Rady Miejskiej, oświaty, organizacji i zrzeszeń złożyli wieńce. Pośród delegacji nie mogło zabraknąć Dyrektor SOK Pani Haliny Obst, której towarzyszyły dzieci z ZPiT „Elegia” Rudnik. Podniosły charakter uroczystości nadały także poczty sztandarowe oraz nasza niezawodna Orkiestra Dęta. Przy pomniku muzycy z orkiestry zagrali krótki koncert pieśni patriotycznych. Do zgromadzonych osób Burmistrz wygłosił przemówienie i zaprosił do Starej Szkoły w Sułkowicach gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

   

  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 1  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 2

  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 3  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 4

   

  W dalszej części dnia odbył się tradycyjny Koncert Pieśni Patriotycznych. Tym razem wspólne śpiewanie odbyło się pod hasłem Dla Ciebie Polsko- 3 Maja nad Zalewem.

  Wspaniała pogoda oraz piękna muzyka zachęciły wiele osób do przybycia. Amfiteatr przy sułkowickim zalewie wypełnił się po brzegi. Wszystkim przybyłym rozdawane były biało-czerwone kotyliony i flagi. Tegoroczne obchody uświetnili: Chór Apassionata, Dzieci Chudego oraz przedszkolaki z PS nr 2 w Sułkowicach.

  Po przywitaniu wszystkich przybyłych, przez Panią Dyrektor SOK, nad właściwym przebiegiem koncertu czuwała Pani Monika Lempart. Po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego na scenie zaczęli pojawiać się wykonawcy. Pan Mateusz Pitala, instruktor Chóru Apassionata i Dzieci Chudego, pięknie opowiadał o śpiewanych utworach. Po koncercie widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami a Burmistrz Sułkowic oraz Dyrektor SOK wyrazili wdzięczność artystom za wspaniałe występy.

   

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia naszego koncertu Dla Ciebie Polsko- 3 Maja nad Zalewem. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa, plenerowa lekcja historyczno-patriotyczna na stałe wpisze się

  w obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Sułkowicach.

   

  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 5  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 6

  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 7  3 Maja w Sułkowicach - Obrazek 8

  Zapraszamy za rok!

   

  Fot.: Anna Witalis- Zdrzenicka, SOK

   

  Więcej zdjęć w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=105#gallery/105


  B.S

 • "Z serca za serce"

  W piątek 20.04. 2018 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, wyjątkowe bo dedykowany wszystkim, którzy w naszej gminie (i nie tylko), niosą pomoc potrzebującym, szczególnie niepełnosprawnym.  Koncert „ Z serca za serce”, który odbywa się tutaj cyklicznie co 2 lata. Jego inicjatorami i organizatorami są: Pan Artur Grabczyk oraz Pan Wiesław Moroń. Całe spotkanie poprowadziła Pani Iwona Dzidek. Podczas wydarzenia na scenie można było zobaczyć wspaniałe występy doskonałych artystów. „Z serca za serce” zagrali: Orkiestra Dęta Sułkowickiego Ośrodka Kultury, sułkowicka filia Szkoły Muzycznej z Czasławia, Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Sułkowicach i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Myślenicach. Uroczysty charakter koncertu podkreśliła także obecność rodziców Prezydenta RP, państwa Janiny I Jana Duda. Spotkanie było bardzo udane, przybyli nagradzali występujących gromkimi brawami i szczerymi usmiechami zadowolenia. Po Koncercie na gości czekał poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych ZSZiO w Sułkowicach.

   

  Do zobaczenia za 2 lata!

   

  "Z serca za serce" - Obrazek 1 "Z serca za serce" - Obrazek 2

  "Z serca za serce" - Obrazek 3 "Z serca za serce" - Obrazek 4

  "Z serca za serce" - Obrazek 5 "Z serca za serce" - Obrazek 6

  "Z serca za serce" - Obrazek 7 "Z serca za serce" - Obrazek 8

  "Z serca za serce" - Obrazek 9

  Fotografie otrzymaliśmy od Pana Artura Grabczyka.

   

  Więcej w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=104#gallery/104


  B.S

   

      

 • "Witaj dniu trzeciego maja, który wolność nam zwiastujesz"

  Jak co roku Burmistrz Gminy Sułkowice oraz Dyrektor Sułkowickiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają do wspólnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

  Program przedpołudniowy obejmował będzie:

  • Mszę Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym pw. NSPJ w Sułkowicach
  • Złożenie wieńców pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji
  • Koncert Orkiestry Dętej Sułkowickiego Ośrodka Kultury

   

  Popołudniu natomiast bardzo serdecznie zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu, przy dźwiękach narodowych piesni, nad sułkowickim zalewem. Podczas uroczystości zaśpiewają: Dzieci Chudego, Chór Apassionata oraz zaproszeni goście.

   

  "Witaj dniu trzeciego maja, który wolność nam zwiastujesz" - Obrazek 1

  "Witaj dniu trzeciego maja, który wolność nam zwiastujesz" - Obrazek 2

   

   

 • Reprezentacja SOK na XXIII Otwartych Szachowych Mistrzostwach Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjum

  W dniach 07-08. 04 2018 w Mszanie Dolnej odbyły się  XXIII Otwarte Szachowe Mistrzostwa Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjum. W zawodach wzięła udział 10-osobowa grupa młodych szachistów SOK Sułkowice. Z ekipy sułkowickiej najbardziej wartościowe rezultaty zanotowali Kacper Gawura i Kamil Kuchta, którzy wypełnili normy na V-te kategorie szachowe. Na zakończeniu wszystkie dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi medalami  i do domów  wracały zadowolone.


  K.M
   
 • „Stowarzyszeni możemy więcej” - w 100-lecie Niepodległości

  Wyjątkowo uroczysty charakter miało tegoroczne Wielkanocne Spotkanie Stowarzyszeń gminy Sułkowice.

  W sobotę 24 marca na koncercie w SOK-u dla społeczników ze stowarzyszeń i organizacji zaśpiewali Kinga Stawowy i Andrzej Kosek, burmistrz wręczył przybyłym nowy album "Ziemia sułkowicka w obrazach", a na zakończenie czekał na nich urodzinowy tort Niepodległej.

  Pragnę szczególnie serdecznie podziękować Państwu za podejmowany trud. Za ofiarną pracę, służącą Mieszkańcom naszej gminy, rozwijającą środowiska i budującą wizerunek Małej Ojczyzny – Ziemi Sułkowickiej, a także za starania o zachowanie jej dziedzictwa kulturowego i piękna krajobrazu – głosi zaproszenie, skierowane w tym roku dla wszystkich członków stowarzyszeń i organizacji z Gminy Sułkowice.

  Od 6 lat burmistrz Piotr Pułka zaprasza szefów i liderów stowarzyszeń, organizacji i środowisk z całej gminy, by w szczególnym czasie wielkanocnym wyrazić im uznanie i podziękować za ich pracę dla dobra współmieszkańców. Tegoroczne Wielkanocne Spotkania miały charakter wyjątkowy ze względu na wyjątkowy rok 100-lecia naszej Niepodległej Ojczyzny.

  Szczególny charakter tegorocznego Wielkanocnego Spotkania podkreślił koncert patriotyczny w wykonaniu artystów Kingi Stawowy i Andrzeja Koska. Zaśpiewali pieśni i piosenki patriotyczne związane z różnymi okresami minionego stulecia w Polsce. Przy części z nich do pięknych głosów profesjonalistów dołączał chór złożony z widowni. 

  W czasie, gdy artyści śpiewali, odbierali zasłużone oklaski i bisowali w sali widowiskowej, w holu Sułkowickiego Ośrodka Kultury panie z Urzędu Miejskiego kroiły okazałe torty – biało-czerwone z napisem Niepodległa - tak by po zakończeniu koncertu każdy mógł się poczęstować i przystanąć na chwilę, dzieląc się z innymi wrażeniami ze spotkania i przedświąteczną radością.

  Każdy uczestnik spotkania otrzymał od burmistrza nowo wydany album malarstwa sławiący piękno naszej ziemi.

  „Stowarzyszeni możemy więcej” - w 100-lecie Niepodległości - Obrazek 1   „Stowarzyszeni możemy więcej” - w 100-lecie Niepodległości - Obrazek 2

  „Stowarzyszeni możemy więcej” - w 100-lecie Niepodległości - Obrazek 3

  Więcej zdjęć w galerii:http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=103#gallery/103


  Tekst i fotografie Anna Witalis-Zdrzenicka

 • Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku.

  Już po raz trzeci na sułkowickim rynku, dzięki współpracy Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Dyrektor Ośrodka Kultury, zorganizowano Kiermasz Wielkanocny. Tegoroczna edycja podobnie jak poprzednie cieszyła się dużym zainteresowaniem. W przeciwieństwie jednak do pozostałych, oprócz pogody ducha wystawcom towarzyszyło także słońce, które z biegiem czasu coraz śmielej przebijało się przez chmury. Pośród stoisk, pieczołowicie przygotowanych przez wystawców znalazły się zarówno lokalne jak i przyjezdne, wielkanocne produkty. Każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Były dekoracje świąteczne, piękne tradycyjne palmy, oscypki oraz słodkości.

   

  Na naszym Kiermaszu można było spotkać  reprezentantów:

  -Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach (domowe ciasta, słodkości)

  - Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach (własnoręcznie wykonane dekoracje, słodkości)

  - Stowarzyszenia „Kalina” z Rudnika (ludowe rękodzieło, palmy, stroiki świąteczne, serwety, dekoracje)

  - „Pasieki Szwagrów” z Harbutowic (miody)

  Z Nowego Targu na sułkowicki Kiermasz zawitała również Pani Maria Głodek z przepysznymi serami i oscypkami w kształcie zajęcy i baranków nierozerwalnie związanymi z Wielkanocą. Swoje stoisko przygotował także SOK, prezentując na nim prace nagrodzone w wielkanocnym Konkursie Pisanek, Stroików i Kartek Świątecznych.

   

  Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku. - Obrazek 1  Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku. - Obrazek 2


  Po Mszy św. o 11:30, na której zwyczajowo ksiądz święci palmy, odbył się coroczny konkurs. Trzyosobowe Jury (Przewodniczący- Burmistrz Sułkowic Piotr Pułka, Członkowie- Ks. Proboszcz Edward Antolak oraz Dyrektor SOK) oceniło przyniesione na rynek palmy.

   

  Oto wyniki obrad:

  Palmy małe do 1,5 m

  I m. Adrianna Twardosz

  II m. Przedszkole Harbutowice „Motylki”

  III m. Maria Hyrlicka

   

  Palmy średnie do 2,5 m

  I m. Bartłomiej Kurek

  II m. Alicja Batko

  III m. Jan Sroka

   

  Palmy duże – powyżej 2,5 m

  I m. Stowarzyszenie Gospodyń CIS w Harbutowicach

  II m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach

  III m. Antoni Sztebel

   

  Protokół z Konkursu Palm: PROTOKÓŁ KONKURS PALM 2018

   

  Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku. - Obrazek 3  Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku. - Obrazek 4  Niedziela Palmowa- III Wielkanocny Kiermasz i Konkurs na sułkowickim Rynku. - Obrazek 5

   

  Każdy kto przyniósł palmę został nagrodzony albumem „Ziemia sułkowicka w obrazach” ufundowanym przez Burmistrza. Najlepsi w konkursie otrzymali  nagrody rzeczowe zakupione przez Sułkowicki Ośrodek Kultury.

   

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  Kierujemy również serdeczne podziękowania dla wystawców na Kiermaszu oraz wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia.

   

  Więcej zdjęć w galerii: KIERMASZ I KONKURS PALM 2018

   

  Fotografie: SOK, Joanna Gatlik- Kopciuch


  B.S

 • WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PISANEK, STROIKÓW I KARTEK WIELKANOCNYCH

  Znamy już wyniki Gminnego Konkursu Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych oraz Konkursu Palm :)

  Dziękujemy wszystkim za udział a zwycięzcom gratulujemy! 🐥WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PISANEK, STROIKÓW I KARTEK WIELKANOCNYCH - Obrazek 1🏵️WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PISANEK, STROIKÓW I KARTEK WIELKANOCNYCH - Obrazek 2

  Protokół z konkursu:

  - PROTOKÓŁ PISANKI/ STROIKI/ KARTKI ŚWIĄTECZNE 2018

  - PROTOKÓŁ KONKURS PALM 2018  

   

 • "Niemiec płakał jak zatrudniał"

  Polskie bezstresowe podejście, kontra niemiecka dokładność- to krótkie ale trafne stwierdzenie określa świetny spektakl Teatru w Stodole Doroty Ruśkowskiej, który 11 marca wystawiony był na deskach Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Salwy śmiechów i spontaniczne brawa dają pewność, że sztuka bardzo się spodobała.

  Cieszymy się, że mury SOK-u odwiedzane są coraz częściej. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom już teraz zarezerwowaliśmy następne spektakle.

  Do zobaczenia na kolejnej sztuce!

   

  "Niemiec płakał jak zatrudniał" - Obrazek 1  "Niemiec płakał jak zatrudniał" - Obrazek 2

  "Niemiec płakał jak zatrudniał" - Obrazek 3  "Niemiec płakał jak zatrudniał" - Obrazek 4

  Więcej zdjęć w galerii: http://www.sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=100#gallery/100

   

 • Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM

  Sułkowicki Ośrodek Kultury jak co roku w okresie ferii prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich lat, zajęcia prowadzone były w formie warsztatów i wycieczek, a nie klasycznej półkolonii. Pomysł wydaje się udany, ponieważ w tym okresie nasz ośrodek odwiedziło ok. 300 dzieci. W zajęciach uczestniczyły dzieci z miejscowości naszej gminy, ale także spoza jej granic. Zajęcia odbywały się 4-5 razy w tygodniu.W sumie zrealizowano 6 zajęć warsztatowych (181 osób), 1 wycieczkę (24 osoby), teatrzyk (70 osób) oraz kino (250 osób w tym 80 dzieci).

  SPEKTAKL "ALICJA W KRAINIE CZARÓW"

    Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 1  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 2

  13 lutego do naszego Ośrodka Kultury przybył Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem dedykowanym specjalnie dla dzieci pt. "Alicja w krainie czarów". Spotkanie dzieci z prawdziwymi aktorami było bardzo udane i przybrało lubianą przez małych widzów formę przedstawienia interaktywnego. Nasi najmłodsi z chęcią brali udział w zadaniach jakie stawiali przed nimi aktorzy. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, a spektakl spodobał się wszystkim przybyłym. 

  WARSZTATY ORIGAMI

  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 3  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 4

  Sztuka składania papieru doskonale wpływa na rozwinięcie zdolności manualnych ale także na ćwiczenie wytrwałości i cierpliwości, których tak często nam brakuje. Nic więc dziwnego, że na  bezpłatne zajęcia dla dzieci przybyło aż 23 osoby. Warsztaty odbyły się 14.02.2018 r. w dwóch grupach wiekowych ( GRUPA I 6-9 lat, GRUPA II 10 lat i więcej), z których każda trwała 2 godziny.  Przygotowaniem i przeprowadzeniem zajęć zajęła się Pani Małgorzata Garbień.

  WARSZTATY MALOWANIE NA JEDWABIU

  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 5  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 6

   

  Zdecydowanie najbardziej oblegane warsztaty z oferty feryjnej Sułkowickiego Ośrodka Kultury. W ciągu dwóch dni 15-16.02 odbyło się 8 grup warsztatowych, na które łącznie przybyło aż 90 osób. Uczestnicy najpierw przygotowali projekt pracy, który następnie przenieśli na tkaninę za pomocą specjalnej konturówki .Najbardziej  emocjonujące jest wypełnianie rysunku farbami do jedwabiu. Powstają wtedy ciekawe ,nie zawsze zamierzone efekty ,które jednak tylko podkreślają walory artystyczne pracy .Niektórzy  już z utęsknieniem czekają na kolejne zajęcia. Zajęcia niezmiennie prowadziła instruktorka Koła Plastycznego SOK Pani Ewa Garbień.

  WARSZTATY  KREATYWNE

  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 7  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 8 

  Cykl warsztatów kreatywnych obejmował 3 popołudniowe spotkania (20-23.02.2018), na których dzieci wykonywały prace plastyczne. Pieczę nad warsztatami objęli członkowie Stowarzyszenia Pomagamy Ludziom Kreujemy Przyszłość KP_PL. Zajęcia obejmowały wykonanie: pacynek, bransoletek z makramy oraz ozdób wielkanocnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w tych zajęciach i dumne zabrały do domów swoje dzieła oraz nowe doświadczenia. Warsztaty odbywały się w budynku Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Łącznie w warsztatach kreatywnych wzięło udział 45 osób.

  WYCIECZKA DO CENTRUM WSPINACZKOWEGO

  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 9  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 10  Wspomnień czar- FERIE Z SOK-IEM - Obrazek 11

  Uczestnicy wakacji z SOK-iem mieli również okazję wziąć udział w wycieczce autokarowej do Centrum Wspinaczkowego Forteca w Krakowie. 19 lutego chętni na wyjazd spotkali się o 8:30 w sali widowiskowej SOK. Po zapoznaniu się z opiekunami ( Beata Szuba, Norbert Śmiłek) oraz panującymi na naszych wycieczkach przepisami, wszyscy pełni energii zajęli miejsca w autobusie. Po przejeździe do Krakowa nasza 24- osobowa grupa rozpoczęła aktywny dzień. Wycieczka kosztowała 30 zł/os.- cena obejmowała przejazd autokarem, opiekę instruktorów, ubezpieczenie, wstęp do centrum Wspinaczkowego oraz 2- godzinna zabawę na ściankach pod opieką wykwalifikowanej kadry.

  OBJAZDOWE KINO VISA

  Kolejną atrakcją na jaką mogli liczyć mieszkańcy naszej społeczności było Kino Objazdowe, które zawitało do naszego ośrodka 24.02.2018 r. W ciągu całego dnia wyświetlono 7 seansów. W repertuarze znalazły się filmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym dniu nasz ośrodek odwiedziło 250 osób w tym 80 dzieci.

   

  Podczas ferii zimowych Sułkowicki Ośrodek Kultury był otwarty w stałych porach od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-21:00. Dzieci i młodzież odwiedzały go nie tylko podczas zajęć w ramach Ferii z Sokiem ale także w porach popołudniowych i wieczornych aby grać w bilard, piłkarzyki czy tenisa stołowego. Podczas ferii odbywały się również zajęcia ZT Retro, Tańca Nowoczesnego, Baletu, Koła Szachowego, Orkiestry Dętej, Karate, Dzieci Chudego, ZPiT „Elegia”, Chóru Apassionata, nauka gry na gitarze oraz nauka śpiewu.

   

  Więcej zdjęć w galerii: http://sok.sulkowice.pl/photos/?photo=album&gallery=99#gallery/99

   

 • Mamy laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Warszawie!

  Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Anioł 2018” organizowany jest od 2001 roku  przez  Dom Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy  M.ST. Warszawy. 27 i 28 stycznia 2018 r. odbyło się posiedzenie jury w związku z finałem konkursu.
  Jury w składzie: Zofia Bisiak – historyk sztuki, specjalista w dziedzinie ART BRUT, Elwira Sztetner – artysta malarz, autorka prac z pogranicza rysunku, rzeźby i tkaniny artystycznej, Edyta Bystroń - artysta malarz, ilustrator i rysownik, autor komiksów, Jacek Różański – artysta plastyk z DK Dorożkarnia, Katarzyna Krasowska – plastyk z DK Dorożkarnia, grafik i pedagog, Magdalena Penczonek – DK Dorożkarnia, pedagog i plastyk przyznało nagrody i wyróżnienia. NAGRODY: 2 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 4 - 6 lat, 4 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7 - 11 lat. WYRÓŻNIENIA: 4-6 lat: 4 wyróżnienia, 7-11 lat: 7 wyróżnień, 12-15 lat: 4 wyróżnienia.

  Ponadto jury wybrało 99 prac na wystawę. 

  W gronie najlepszych znalazły się Nasze Artystki:

  Julia Mądrala lat 8 – wyróżnienie w kat.7-11 lat

  Liliana Dobosz lat 6- kwalifikacja do wystawy –kat 4-6 lat

  Gratulujemy!

  Mamy laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Warszawie! - Obrazek 1

  Autor pracy: Julia Mądrala lat 8

  Wyróżnienie w kat.7-11 lat

  Mamy laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Warszawie! - Obrazek 2

  Autor pracy: Liliana Dobosz lat 6

  Kwalifikacja do wystawy –kat 4-6 lat

   

  Więcej zdjęć prac naszych artystów z różnych konkursów do obejrzenia w galerii: http://www.sok.sulkowice.pl/album/?#gallery/71

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KARATE.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć