Nawigacja

 • Spektakl teatralny "Robot i motyl"

  Spektakl teatralny "Robot i motyl"

  Teatr Figur Kraków zaproponował współpracę Sułkowickiemu Ośrodkowi Kultury w ramach realizacji projektu MAŁY WIELKI TEATR. Polegała ona na dotarciu z wartościowymi spektaklami teatralnymi do najmłodszych widzów z małych miejscowości Małopolski oraz na wsparciu lokalnych liderów w budowaniu długofalowej oferty kulturalnej. Projekt adresowany był do dzieci w wieku 3 – 8 lat oraz nauczycieli i rodziców. W ramach realizacji projektu Teatr Figur Kraków zaprezentował w dniu 19 czerwca spektakl „Robot i motyl” dla dwóch grup z naszej Gminy: dla dzieci z Przedszkola Nr 2 w Sułkowicach oraz z Harbutowic. Po spektaklu zostały zorganizowane warsztaty kontekstowe, podczas których dzieci wykorzystując swoją wyobraźnię oraz pomoc aktorów teatru i nauczycieli tworzyły własne niepowtarzalne prace.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

                                                                                                                                                                                        

  ML

 • 50. rocznica nadania praw miejskich Sułkowicom

  50. rocznica nadania praw miejskich Sułkowicom

  W dniu 15 czerwca 2019 r. odbyły się uroczyste obchody 50. rocznicy nadania praw miejskich Sułkowicom. Podczas tego ważnego jubileuszu wystąpiła Orkiestra Dęta z Sułkowic pod batutą Pana Andrzeja Moskala działająca przy Sułkowickim Ośrodku Kultury. Wspaniały koncert ubogacony różnorodnością repertuaru zachwycił publiczność przybyłą na to doniosłe wydarzenie. Nagłośnienie orkiestry było realizowane m.in. na sprzęcie zakupionym w ramach projektu grantowego LGD „Między Dalinem i Gościbią”. W trakcie uroczystości można było zapoznać się z wystawą prac nagrodzonych w XIV Regionalnym Konkursie „Zwierciadło” zorganizowanym przez SOK.

                                                                                                                                                                                 

  ML

 • Koncert Laureatów VII Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej

  Koncert Laureatów VII Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej

  W sobotę 8 czerwca w sali widowiskowej SOK odbył się Koncert Laureatów VII Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Jest to szczególne wydarzenie, podczas którego na scenie prezentują się zwycięzcy poszczególnych kategorii, mogący się pochwalić swoimi osiągnięciami wokalnymi. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Dyrektor Sułkowickiego Ośrodka Kultury Pani Beata Szuba oraz Burmistrz Sułkowic Pan Artur Grabczyk złożyli laureatom serdeczne gratulacje oraz wręczyli nagrody.

  Pragniemy serdecznie podziękować dyrektorom i nauczycielom szkół i przedszkoli, opiekunom, rodzicom, którzy włożyli dużo pracy, chęci i zaangażowania w przygotowaniach do uczestnictwa w tegorocznym Festiwalu. Wszystkim uczestnikom i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

  Organizatorami Festiwalu oraz sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Sułkowicki Ośrodek Kultury.

                                                                                                                                                                                                                                    

  ML

 • XIV edycja "ZWIERCIADŁA" juz za nami

  XIV edycja "ZWIERCIADŁA" juz za nami

  Znamy już wyniki XIV Regionalnego Konkursu Plastycznego "Zwierciadło" 2019. Zachęcamy do zapoznania się z protokołem. Nagrodzone prace wezmą udział w wystawie podczas uroczystych obchodów 50- lecia Praw Miejskich Sułkowic dnia 15 czerwca.

  Wyniki
 • Mały Wielki Teatr już za dwa tygodnie

  Mały Wielki Teatr już za dwa tygodnie

  Aktorzy Małego Wielkiego Teatru wystąpią na naszej scenie 19.06.2019 r. w spektaklu pt: "Robot i Motyl" w ramach objazdu po Małopolsce. Spektakl odbędzie się w dwóch grupach o godz. 10:00 i 12:00.

  Serdecznie zapraszamy!!!

  Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 • VII Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej- WYNIKI

  VII Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej- WYNIKI

  Zapraszamy do zapoznania się z wynikami  VII Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej 2019🏆🎼🎵🎶

  PROTOKÓŁ VII FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2019

  Przypominamy także, że Koncert Laureatów, na którym wystąpią zdobywcy I miejsc, odbędzie się 08.06.2019 r. (sobota) w Sułkowickim Ośrodku Kultury

 • Dzień Dziecka z SOK-iem

  Dzień Dziecka z SOK-iem

  Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, bowiem święto obchodzą nasi najmłodsi podopieczni. Sułkowicki Ośrodek Kultury wyszedł naprzeciw milusińskim i zorganizował kolejne wydarzenie dedykowane właśnie dla Nich- Dzień Dziecka przy Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Sułkowicach, który odbył się dokładnie 1 czerwca.

  Atrakcje przygotowane dla dzieciaków zdecydowanie przypadły im do gustu. Podczas trwającej 4 godziny zabawy odwiedziła nas ponad setka uśmiechniętych dzieci. Młodsi uczestnicy przychodzili w towarzystwie rodziców, dziadków lub rodzeństwa dlatego całe wydarzenie nabrało bardzo rodzinnej atmosfery.

  Malowanie twarzy, tworzenie slime’ów (specjalnych elastycznych substancji), stanowisko ze strojami ludowymi, gdzie każdy mógł się przebrać, ogromne bańki mydlane, animacje taneczne z KS Kuźnią Tańca, kącik plastyczny oraz konkursy ( hula-hop, kapki i tor przeszkód) i towarzysząca całemu wydareniu muzyka, przyciągnęły tłumy roześmianych twarzy.

  W ramach naszego Dnia Dziecka każdy czynnie biorący udział w przygotowanych przez nas atrakcjach, otrzymał upominek- osoby przebierające się w stroje-książkę, biorący udział w konkurencjach- piękny kolorowy worek/ plecak, laureaci miejsc I-III nagrody. Spragnieni dostali również napoje oraz słodki poczęstunek w postaci cukierków. Każdy z chętnych otrzymał także kolorowy balonik.

  Sobotnie popołudnie przeminęło w blasku słonecznych promieni i szczerej dziecięcej radości. Pogoda dopisała, humory dzieci i rodziców także.

  Gorące podziękowania składamy wszystkim pracownikom SOK zaangażowanym w ten szczególny dzień, bez których organizacja nie byłaby możliwa. Dziękujemy także Dyrektor PS nr 2 w Sułkowicach Pani Jadwidze Żak, za udostępnienie terenu. Moc serdeczności przekazujemy również Pani Agnieszce Skorut, która poprowadziła animacje taneczne dla dzieciaków. Nade wszystko dziękujemy dzieciom oraz ich opiekunom za to, że tak licznie przybyliście aby z nami bawić się w jednym z najważniejszych dni w roku.

  "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" J. Korczak

                                                                                                                                                                                          

  B.S

 • Kocham Cię Mamo!

  Kocham Cię Mamo!

  W dniu 22.05.2019r. Sułkowicki Ośrodek Kultury odwiedziło liczne grono mam. Panie zebrały się aby obejrzeć koncert przygotowany z okazji Dnia Matki pt. Kocham Cię Mamo!. Widowisko, zgromadziło niemal pełną salę widzów. Dla Każdej z mam przygotowano specjalny słodki poczęstunek. Nasz koncert był otwarty dlatego na widowni nie zabrakło również dumnych tatusiów, rodzeństwa, babć i dziadków oraz innych członków rodziny. Sala widowiskowa kolejny raz wypełniła się po brzegi.

  Koncert rozpoczął się występem naszej wspaniałej wokalistki Alicji Grzybek, która jak zwykle rozczuliła publiczność i wprawiła ją w odpowiedni nastrój. Po występie Ali pani Monika Lempart, która prowadziła koncert, przywitała przybyłych oraz złożyła życzenia wszystkim mamom. Uroczystość swoimi występami uświetnili: ZT Retro ( MINI, JUNIOR oraz SQUAD), grupa Tańca Nowoczesnego dla Przedszkolaków, grupa Tancerzy z Harbutowic, uczennice lekcji śpiewu SOK- Alicja Grzybek, Natalia Kardaś i Aleksandra Kuźniar przy akompaniamencie swojego taty oraz ZPiT Mała Elegia. Na zakończenie wszyscy wykonawcy pojawili się ponownie na scenie aby odśpiewać uroczyste STO LAT.

   

  Przez całe popołudnie czuć było atmosferę miłości i wzruszenia jaka zapanowała w SOK-u. Uśmiechy nie znikały z twarzy dumnych Mam oraz ich pociech. Każdy był zadowolony, że właśnie w ten sposób postanowił spędzić popołudnie. Mamy nadzieję, że koncert podobał się wszystkim i zostanie zapamiętany na długo.

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie koncertu. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

 • Kolejne podium w Sczurowej- ZPiT "Elegia" z I miejscem na KRAKOWSKIM WIANKU

  Kolejne podium w Sczurowej- ZPiT "Elegia" z I miejscem na KRAKOWSKIM WIANKU

  W dniach 24, 25 i 26 maja 2019r.  w Szczurowej rozbrzmiewały wesołe, krakowskie melodie obwieszczając 37. edycję Przeglądu Zespołów Regionalnych Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK, w którym- jak prawie każdego roku- do rywalizacji stanął Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” z Rudnika.

  O nagrodę główną KRAKOWSKI WIANEK w poszczególnych kategoriach pretendowało: 13. zespołów regionalnych, 13. kapel ludowych, 8. instrumentalistów, 8. mistrzów z 15. uczniami, 33. grupy śpiewacze  oraz 20. śpiewaków ludowych.

  Pośród wykonawców nie mogło zabraknąć naszego ZPiT "Elegia" Rudnik, który zmobilizowany po dotychczasowych odznaczeniach, po raz kolejny stanął na szczurowskiej scenie. Tym razem, ze względu na warunki atmosferyczne, przegląd został przeniesiony ze sceny plenerowej do sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury.

   W niedzielne popołudnie pokazano kolejną i zarazem ostatnią część Rudnickiego Wesela- program „Najedliście, napiliście dyć się Boga bójcie!”, przygotowany przez instruktorów- Joannę Ulman, Beatę Szubę oraz Stanisława Judasza. Komisja z wielkim zaciekawieniem oglądała przygotowane widowisko. Trwający 25 minut pokaz przyciągnął uwagę ponieważ wyróżniał się żywym charakterem i zmiennością tańców. Przygotowany przez „Elegię” występ przedstawiał moment zbierania pieniędzy na koziołka- był to czas podczas wesela kiedy drużbowie chcieli nadal się bawić a nie mieli już pieniędzy na zapłatę dla muzyków. Nie obyłoby się też bez samego tańcowania. Szybkie polki, obereczki i dostojne walczyki. Nie zabrakło także naszego sztandarowego Krakowiaka. Podczas Rudnickiego Wesela pojawiło się wiele tańców i dawnych, archaicznych przyśpiewek z naszych okolic.

  Po zakończeniu występu zarówno tancerze, kapela jak i instruktorzy byli zadowoleni z efektów jakie udało się osiągnąć. Jak zwykle zespół stanął na wysokości zadania. Po zeszłorocznym III miejscu wszyscy mieli ambicję aby znaleźć się na podium. Konkurencja podczas Krakowskiego Wianka była duża, a poziom prezentowanych widowisk bardzo wysoki. Wszyscy z niecierpliwością czekali na werdykt, który został ogłoszony dopiero kilka godzin po występie. Przez ostatnie 3 lata zespół każdorazowo wracał ze Szczurowej z miejscem na podium. Byliśmy już dwukrotnie na 3 lokacie, raz udało nam się zdobyć srebro.

  Tym razem nie mogliśmy uwierzyć w werdykt: MAMY I MIEJSCE! W kategorii zespół dorosły prezentujący folklor w formie autentycznej zdobyliśmy najwyższy stopień podium i nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł. Wygrana cieszy tym bardziej, jeszcze nigdy nie przywieźliśmy ze Szczurowej złota.

  Komisja po odczytaniu protokołu wyraziła zadowolenie, że przegląd KRAKOWSKI WIANEK w Szczurowej jest kontynuowany, co stwarza możliwość konfrontacji dokonań całego ruchu folklorystycznego Krakowiaków. Szczególnie cieszy wzrastająca z roku na rok liczba uczestników, zwłaszcza młodzieży, która stanowi nadzieję na trwanie w nowych czasach tradycji muzyczno-tanecznej regionu krakowskiego.

  Gratulujemy naszemu Zespołowi, który od 4 lat staje na szczurowskim podium i godnie reprezentuje naszą społeczność.

 • Wyposażenie Zespołu Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik w stroje ludowe- realizacja grantu LGD

  Wyposażenie Zespołu Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik w stroje ludowe- realizacja grantu LGD

  Wyposażenie Zespołu Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik w stroje ludowe to tytuł projektu grantowego zrealizowanego dzięki współpracy zespołu ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Rudnika „Diabelski Kamień” , ze środków PROW na lata 2014-2020, w ramach ogłoszonego w ubiegłym roku naboru przez Lokalną Grupę Działania ,,Miedzy Dalinem i Gościbią”.

  Wyposażenie ZPiT „Elegia” Rudnik zostało wzbogacone o: damskie bluzki krakowskie, spódnice krakowskie, halki, zapaski tiulowe i bawełniane, chusty regionalne, wianki, koszule krakowskie męskie, pasterskie  koszule regionalne oraz buty krakowskie damskie.

  W ostatnich latach liczebność zespołu znacznie wzrosła. Do „Elegii” dołączyło wiele dzieci i młodzieży oraz osób starszych. Wraz ze zwiększeniem się liczby chętnych zwiększyło się również zapotrzebowanie na stroje regionalne. Obecne zasoby były niewystarczające dla tak dużej ilości uczestników. Zakupione w  ramach projektu kostiumy pozwolą na występy w strojach wszystkich członków zespołu co niewątpliwie zachęci do systematycznego uczestnictwa w zajęciach. Zakupione w  ramach projektu stroje wzorowane są na tradycyjnych strojach ludowych z  regionu krakowskiego i  wykonane z   oryginalnych materiałów, co jest bardzo istotne dla podkreślenia tradycji.

  Obecnie zespół składa się z trzech grup tanecznych oraz kapeli. Łącznie na zajęcia uczęszcza ok. 50 osób w wieku od 6-70 lat. Repertuar ZPiT „Elegia” Rudnik stanowią przede wszystkim autentyczne pieśni, tańce, obrzędy i zwyczaje naszego regionu. Zespołowi przyświecają następujące cele: ocalić od zapomnienia naszą ludowość, lokalny folklor i   tradycje, kultywować oryginalną gwarę i   tożsamość kulturową.

  Cieszymy się, że nasza „Elegia” zyskała dodatkowe wyposażenie, które już za kilka dni zostanie wykorzystane podczas konkursów, do których zespół się przygotowuje.

   Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Rudnika „Diabelski Kamień”, na czele z Panią Prezes Zofią Góralik oraz pozostałymi członkami,  za chęć zrealizowania projektu grantowego, którego efektem są wspaniałe stroje dla naszego zespołu.

   Dziękujemy również pracownikom UM w Sułkowicach, za pomoc w przygotowaniu dokumentacji projektowej.

 • Regionalny Konkurs "Zwierciadło"

  Regionalny Konkurs "Zwierciadło"

  Sułkowicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XIV Regionalnym Konkursie Plastycznym "ZWIERCIADŁO" pt. Sułkowice w zwierciadle zmian W 50. rocznicę nadania Praw miejskich Sułkowicom prosimy abyście za pomocą rysunku, zdjęcia lub rzeźby, przedstawili zmiany jakie z waszej perspektywy zaszły w Sułkowicach na przestrzeni ostatnich 50 lat.

  Na Wasze prace czekamy

  do 7 czerwca 2019 r.

 • Wyposażenie Orkiestry Dętej- realizacja grantu LGD "Miedzy Dalinem i Gościbią"

  Wyposażenie Orkiestry Dętej- realizacja grantu LGD "Miedzy Dalinem i Gościbią"

  Wyposażenie Sułkowickiego Ośrodka Kultury, a przede wszystkim działającej w naszych strukturach Orkiestry Dętej zostało wzbogacone o trąbkę, 2 komplety mikrofonów pojemnościowych, 2 komplety mikrofonów bezprzewodowych, 2 mikrofony do nagrywania oraz  2 aktywne kolumny estradowe.

  Wszystko za sprawą zrealizowanego przez SOK projektu grantowego ze środków PROW na lata 2014-2020, w ramach ogłoszonego w ubiegłym roku naboru przez Lokalną Grupę Działania ,,Miedzy Dalinem i Gościbią”. Cieszymy się, że nasza orkiestra zyskała dodatkowe wyposażenie, które wpłynie na jeszcze lepszy odbiór efektu ich pracy oraz umiejętności. 

  Bardzo dziękujemy pracownikom UM w Sułkowicach, za pomoc w przygotowaniu dokumentacji projektowej.

 • „Przyszłość w nauce, nauka w przyszłości”- MAMY LAUREATKĘ!

   „Przyszłość w nauce, nauka w przyszłości”- MAMY LAUREATKĘ!

  Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie organizowany jest  od 2001 roku przez krakowskie uczelnie akademickie i instytuty Polskiej Akademii Nauk. Festiwal, jest wydarzeniem popularyzującym naukę i sztukę. Jego celem jest prezentacja osiągnięć naukowych i artystycznych, ukazanie praktycznych korzyści wynikających z postępu naukowego i innowacyjności oraz ich wpływu na jakość życia.

  W tym roku organizatorem festiwalu był Uniwersytet Ekonomiczny. Na Rynku Głównym w Festiwalowym Miasteczku Naukowym stanęło kilkadziesiąt namiotów, gdzie  prezentowane były najnowsze technologie i osiągnięcia badawcze naukowców i studentów z krakowskich uczelni i instytutów.

  18 maja 2019r.na scenie Rynku  rozstrzygnięty  został konkurs plastyczny pod tym samym tytułem co hasło festiwalu. W kategorii kl.I- III nagrodę odebrała uczestniczka Koła plastycznego SOK Julia Mądrala - II miejsce

  Julka, nie tylko  otrzymała  wspaniałą nagrodę, ale miała okazję odwiedzić „naukowe miasteczko” i zapoznać się z nowościami naukowymi oraz  wziąć udział w konkursach i innych atrakcjach.

   

  Po raz kolejny mamy przyjemność złożenia gratulacji Julce oraz instruktorce koła Pani Ewie Garbień! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

 • ZT Retro ma już 30 lat!

  ZT Retro ma już 30 lat!

  30 lat minęło jak jeden dzień odkąd nasz ZT Retro rozpoczął swoją działalność. Z tej wyjątkowej okazji Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Zespół Taneczny Retro zorganizowali Galę Tańca, która miała miejsce 11 Maja 2019 r. Podczas gali na scenie pojawiło się ok. 80 tancerzy ze wszystkich grup zespołu!:) Oprócz występów jubilatów za scenie zawitali również: grupy baletu, tańca nowoczesnego dla przedszkolaków oraz grupa tancerzy z Harbutowic:)

  Urodziny to wyjątkowa okazja, dlatego warto ją świętować i cieszyć się z kolejnych, wspólnie przeżytych lat. Tym bardziej cieszy nas fakt, że urodzinowa gala tańca zgromadziła w Sułkowickim Ośrodku Kultury ok. 300 osób. 

  W sobotnie popołudnie, równo o godzinie 16:00, kiedy goście zajęli już swoje miejsca, wszystkie światła skierowane zostały na scenę i rozpoczęła się gala tańca. Na początku Pani Beata Szuba przywitała licznie przybyłych gości. Oprócz rodzin, sympatyków i byłych członków zespołu na gali obecni byli również przedstawiciele władz: wicestarosta powiatu myślenickiego Pan Andrzej Pułka, burmistrz gminy Sułkowice Pan Artur Grabczyk oraz radni gminni i powiatowi. Nie mogło również zabraknąć najważniejszej osoby, bez której wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca, Pani Danuty Kostowal- Suwaj- założycielki zespołu Retro. Pani Danusia opowiedziała jak z jej perspektywy wyglądały początki „Retra” i z pełnią serdeczności życzyła powodzenia swoim następcom. Podczas przedstawienia historii zespołu wspomnieni zostali wszyscy jego dotychczasowi instruktorzy: Anna Cichoń, Aleksandra Judasz, Renata Piech, Marta Muck, Karolina Moskal, Magdalena Ziemba, Natalia Ferlak oraz Agnieszka Skorut. Niestety znaczna część byłych instruktorów nie mogła być z nami tego dnia ponieważ w tym samym czasie brali udział w innym wydarzeniu tanecznym, spektaklu "Kopciuszek" Studia Tańca "R", którego właścicielką jest była instruktorka Karolina Moskal.

  Zanim część pokazowa rozpoczęła się na dobre, został odtworzony krótki film dotyczący zespołu.

  Po filmie dalszą część gali prowadziły obecne instruktorki ZT Retro Pani Agnieszka Miś oraz Grażyna Ziaja. ZT Retro posiada jeszcze jednego instruktora Pana Krystiana Chorążaka, który w dniu gali obecny był za kulisami i dbał o bezpieczeństwo tancerzy. Prowadzące przedstawiały kolejne grupy oraz opowiadały o choreografiach i ciekawostkach jakie towarzyszyły przy ich powstawaniu. Na scenie, w strojach zakupionych przez SOK specjalnie na tę okazję, pojawiali się naprzemiennie tancerze z grup: Retro MINI, Retro JUNIOR, Retro SQUAD, dwie grupy baletowe, grupa tańca nowoczesnego dla Przedszkolaków oraz tancerze z SP w Harbutowicach. Każdy z występów nagradzany był gromkimi brawami i uśmiechamy ze strony widowni.

  Po niemal godzinnym tanecznym show gala dobiegła końca. Na scenę poproszeni zostali tancerze, instruktorzy oraz założycielka zespołu, na których ręce zostały złożone podziękowania, listy gratulacyjne, kwiaty i słodkie upominki.  Ciepłych słów i szczerych życzeń nie było końca. Zwieńczeniem całej gali było wspólne odśpiewanie STO LAT i wystrzelenie konfetti. Po oficjalnej części nadszedł czas na chwilę dla artystów i krótką sesję fotograficzną z instruktorami i rodzicami.

   

  Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich tych, bez których gala tańca nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy instruktorom, tancerzom, rodzicom, w szczególności Pani Jolancie Wojdyle (za sprezentowanie okolicznościowych baloników przystrajających SOK), przedstawicielom władz i instytucji obecnym na gali, prezes GS Samopomoc Chłopska Pani Grażynie Krzyżek za słodycze dla dzieciaków, właścicielce studia SK-ART Pani Katarzynie Przęczek, pracownikom SOK oraz wszystkim, których nie sposób tutaj wymienić.

                                                                                                                                                                             

  B.S

 • Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK

  Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK

  Dnia 3 Maja 2019 r. w godzinach popołudniowych odbył się tradycyjny koncert pieśni patriotycznych. Tym razem wspólne śpiewanie odbyło się pod hasłem Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK.

  Deszczowa pogoda i niska temperatura nie zniechęciły do przybycia do Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Każdy z świętujących otrzymał biało-czerwony kotylion a po odsłuchaniu koncertu również flagę. Tegoroczne obchody uświetniło wielu wykonawców. Wśród występujących na scenie pojawili się: Chór Seniorów z Rudnika, przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Sułkowicach oraz uczestnicy zajęć wokalnych SOK: Teresa Zachariasz, Alicja Grzybek oraz Natalia Kardaś.

  Koncert rozpoczęło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Po wykonaniu hymnu i przywitaniu gości na scenie zaczęli pojawiać się kolejni artyści. Ideą naszego koncertu z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja było wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych oraz jednoczenie się w tak ważnym dla Polski Dniu. Większość utworów odśpiewanych na koncercie zostało wyświetlone na ekranie, więc każdy mógł swobodnie włączyć się w śpiew.

  O utworach, w których głosem wiodącym był Chór Seniorów, we wspaniały sposób opowiadała dyrygent. Pani Halina Repeć oprócz opowiadania ciekawostek dotyczących pieśni, zachęcała wszystkich do włączania się w śpiewanie.

  Po prawie godzinnym koncercie widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami.  

  Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK - Obrazek 1  Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK - Obrazek 2

  Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK - Obrazek 3   Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK - Obrazek 4

  Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK - Obrazek 5

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wydarzenia Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja historyczno-patriotyczna podobała się Państwu tak bardzo jak nam.

  Zapraszamy za rok!

  Więcej zdjęć w galerii: Dla Ciebie Polsko- 3 Maja w SOK


  B.S

 • Bądź COOLturaly!

  Bądź COOLturaly!

  Nasza akcja bądź COOLturalny, która odbyła się przed południem 2 maja 2019 r., miała na celu uprzątnięcie terenu wokół sułkowickiego zalewu, z którego w ciepłe dni wielu z nas chętnie korzysta. Być może korzystających byłoby więcej, gdyby nie zalegające śmieci oraz potłuczone butelki, które co rusz wyłaniały się pośród traw.

  W ciągu 2 godzin, 10-osobowa ekipa na czele z Burmistrzem Panem Arturem Grabczykiem, zebrała prawie 20 worków nieczystości.  Ogromna liczba śmieci, którą zastaliśmy na miejscu nie zniechęciła nas do ciężkiej pracy. Mamy nadzieję, że kolejne akcje przyciągną większą liczbę osób, bo przecież chodzi o nasze wspólne dobro.

  Bądź COOLturaly! - Obrazek 1    Bądź COOLturaly! - Obrazek 2
  Bądź COOLturaly! - Obrazek 3  Bądź COOLturaly! - Obrazek 4
   

  Sułkowicki Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą akcję. Dziękujemy osobom, które założyły rękawiczki i sprzątały teren wokół zalewu oraz ZGK Sułkowice, który zobowiązał się do wywozu zebranych przez nas śmieci

  Więcej zdjęć w galerii: Bądź COOLturalny- 02.05.2019 r.


  B.S
 • Złota Mała Elegia- XI MiędzyKylturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi

  Złota Mała Elegia- XI MiędzyKylturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi

  XI Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi za nami! Przez dwa dni 27 i 28 kwietnia byliśmy świadkami ludowej zabawy w Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie śpiewano, tańczono i grano, że hej! Jeśli ktokolwiek uważa, że folklor jest nudny, to nie było go na dąbrowskim festiwalu Zagłębie i Sąsiedzi, gdzie przez dwa dni można było zobaczyć przekrój kulturowy z całej Polski. Zespoły taneczne, śpiewacze i kapele ludowe wyszły na dużą scenę PKZ, by rywalizować ze sobą w rodzinnej atmosferze, z której słynie festiwal. Dzieci, młodzież oraz dorośli prezentowali się przed jury, w którego skład wchodzili specjaliści z polskiej sekcji CIOFF (p. Marek Piotrowski, p. Wiesława Hazuka, p. Zofia Marcinek). Ich zadaniem było wyłonienie najoryginalniejszych programów oraz ocena ich wykonania. Jak co roku przyznano nagrody, wyróżnienia i Grand Prix festiwalu. Jedną z najpiękniejszych cech wydarzenia jest to, że zespoły wzajemnie się wspierają, a świętowanie odbywa się pomimo przegranej. Wśród występujących spotkać można było osoby z całej Polski, wśród publiczności z całego województwa, niejednokrotnie były to osoby, które po raz pierwszy odwiedziły pałac oraz Dąbrowę Górniczą. Dla gości, oprócz występów ludowych, odbyły się specjalne wydarzenia towarzyszące – dla młodszych warsztaty plastyczne, a dla starszych wystawa pt.: Wycinanki Łowickie.

  Złota Mała Elegia- XI MiędzyKylturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi - Obrazek 1  Złota Mała Elegia- XI MiędzyKylturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi - Obrazek 2

  Nasz zespół również stanął do rywalizacji w Dąbrowie po raz pierwszy, z programami nie prezentowanymi nigdy wcześniej. „Mała Elegia” występowała w kategorii: zespoły taneczne 7-13 lat, natomiast grupa starsza w kategorii: zespoły taneczne prezentujące formy autentyczne. Konkurencja była ogromna, poziom prezentowany przez uczestników naprawdę wysoki. Tym bardziej cieszy fakt, że nasze dzieciaki wygrały swoją konkurencję! Mała Elegia zbobyła I miejsce! Byli najlepsi! Po ogłoszeniu wyników nikt nie krył wzruszenia i szczerej radości, że ciężka praca wkładana podczas prób została doceniona podczas tak prestiżowego konkursu.

  Złota Mała Elegia- XI MiędzyKylturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi - Obrazek 3

  Grupie starszej nie udało się tym razem przywieźć nagrody, ale nie zniechęca to do dalszej pracy. Już niebawem czekają nas kolejne konkursy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, bez których nie byłoby naszych sukcesów! Wy wiecie, że właśnie do Was skierowane są te słowa <3 DZIĘKUJEMY!

  Wyniki Festiwalu dostępne na: Wyniki XI MFF Zagłębie i Sąsiedzi 2019

   

  Fot. PKZ/Marek Wesołowski, ZPiT "Elegia"

  Więcej zdjęć w galerii: GALERIA XI MFF "Zagłębie i Sąsiedzi"


  B.S

 • 30 lat ZT Retro

  30 lat ZT Retro

  30 lat minęło jak jeden dzień odkąd nasz ZT Retro rozpoczął swoją działalność.
  Z tej wyjątkowej okazji Sułkowicki Ośrodek Kultury oraz Zespół Taneczny Retro serdecznie zapraszają na swoją urodzinową Galę Tańca, która odbędzie się 11 maja 2019r., o godz. 16:00
  Podczas gali na scenie pojawi się ok. 80 tancerzy ze wszystkich grup zespołu!:)
  Oprócz występów jubilatów zobaczymy również grupę baletu, tańca nowoczesnego dla przedszkolaków

  oraz grupę tancerzy z Harbutowic:)

  Wstęp wolny!
  Serdecznie zapraszamy!

   

  30 lat ZT Retro - Obrazek 1

 • IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm

  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm

  Już po raz czwarty na sułkowickim rynku, dzięki współpracy Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Dyrektor Ośrodka Kultury, zorganizowano Kiermasz Wielkanocny. Tegoroczna edycja podobnie jak poprzednie cieszyła się dużym zainteresowaniem i piękną, słoneczną pogodą. Pośród stoisk, pieczołowicie przygotowanych przez wystawców znalazły się zarówno lokalne jak i przyjezdne, wielkanocne produkty. Każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Były dekoracje świąteczne, piękne tradycyjne palmy, oscypki oraz słodkości.

   

  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 1  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 2

  Na naszym kiermaszu można było spotkać  reprezentantów:

  -Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach (domowe ciasta, słodkości)

  - Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach (własnoręcznie wykonane dekoracje)

  - Stowarzyszenia „Kalina” z Rudnika (ludowe rękodzieło, palmy, stroiki świąteczne, serwety, dekoracje)

  - „Pasieki Szwagrów” z Harbutowic (miody)

  Z Nowego Targu na sułkowicki kiermasz zawitała również Pani Maria Głodek z przepysznymi serami i oscypkami. W tym roku Pani Maria przywiozła ze sobą grilla dzięki czemu można było delektować się ciepłymi, rozpływającymi się w ustach serkami z dodatkiem żurawiny.

  Swoje stoisko przygotował także Ośrodek Kultury, prezentując na nim prace nagrodzone w wielkanocnym Konkursie Pisanek, Stroików i Kartek Świątecznych.

  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 3 

  Podczas trwania kiermaszu otwarta była również Izba Tradycji, w której znajduje się wystawa 135- lat OSP w Sułkowicach.
  Po Mszy św. o 11:30, na której zwyczajowo ksiądz święci palmy, odbył się coroczny konkurs. Trzyosobowe Jury (Przewodniczący- Burmistrz Sułkowic Pan Artur Grabczyk, Członkowie- Ks. Proboszcz Edward Antolak oraz Instruktor SOK Pani Beata Szuba) oceniło przyniesione na rynek palmy.

  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 4  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 5

   Oto wyniki obrad:

  Palmy małe do 1 m

  I miejsce- Maria Kurek

  II miejsce- Jakub Kois Wrona

  III miejsce- Alicja Grzybek

                      Pola Ciaputa

  Palmy średnie do 2,5 m

  I miejsce- Anna Chomenko

  II miejsce- Adrianna Twardosz

  III miejsce- Maria Hyrlicka

   Palmy duże – powyżej 2,5 m

  I miejsce- Sławomir Sala

   

  Protokół z Konkursu Palm: PROTOKÓŁ KONKURS PALM 2019

  Każdy z laureatów miejsc I-III w danej kategorii otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Sułkowice oraz Sułkowicki Ośrodek Kultury.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  Kierujemy również serdeczne podziękowania dla wystawców na Kiermaszu oraz wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia.

  IV Kiermasz Wielkanocny i tradycyjny Konkurs Palm - Obrazek 6

  Więcej zdjęć w galerii: IV KIERMASZ WIELKANOCNY I KONKURS PALM 2019

  Fotografie: SOK


  B.S

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury
  32-440 Sułkowice, ul. 1 Maja 70
 • (12) 273 34 59

  Dyrektor SOK
  735 998 869

Galeria zdjęć