zoo 6

Mała Elegia na wycieczce w Krakowie

15 maja 2022 roku najmłodsi członkowie ZPiT Elegia odwiedzili Krakowskie Zoo. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta. Spacerując alejkami podziwiały różnorodność gatunków z całego świata. Wielką frajdę sprawiło im karmienie zwierząt w części mini zoo. Kózki, króliczki, kawie i kucyki chętnie jadły marchewki z rąk dzieci. Wielkie wrażenie zrobiły również ogromne zwierzęta jak słonie i żyrafy oraz groźne, dzikie koty przechadzające się po swoich wybiegach.

Pogoda dopisała, więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta w tym te, które są zagrożone wyginięciem. W całej okazałości zaprezentował nam się paw. Rozłożył swój piękny, błyszczący ogon i spokojne pozował do zdjęć.

W chwili wytchnienia w przytulnej altance zrobiliśmy sobie przerwę na orzeźwiające lody i napoje oraz coś do jedzenia, by nie zabrakło sił na dalsze zwiedzanie.

Na koniec dzieci kupiły sobie pamiątki i ruszyliśmy w drogę powrotną. Dzieci były pełne wrażeń i bardzo szczęśliwe pomimo zmęczenia. Ciekawie, zdrowo i przyjemnie spędzona niedziela wśród pięknych roślin i zwierząt.

zoo 1
zoo 3
zoo 7
zoo 8
zoo 5